Š.Jasikevičius su „Barcelona“ keliauja į Eurolygos finalo ketvertą

2013 04 26 6:11

Šarūnas Jasikevičius su „Barcelona“ komanda turės galimybę siekti penktojo Eurolygos čempiono titulo. Lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse katalonai namie 64:53 (28:14, 16:19, 7:10, 13:10) palaužė Atėnų „Panathinaikos“ klubą ir laimėję seriją 3-2 pelnė kelialapį į finalo ketverto turnyrą Londone.

Gegužės 10 d. pusfinalyje „Barcelona“ susitiks su Madrido „Real“ ekipa, kuri ketvirtfinalyje 3:0 sutriuškino Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Jasikevičius su „Barcelona“ 2003 m. iškovojo pirmąją Eurolygos čempiono karūną. Praėjus dešimtmečiui jis jau nebegriežia pirmuoju smuiku, tačiau vis dar yra itin patikimas gynėjas.

36 metų lietuvis be pirmojo karjeros kelialapio į Eurolygos finalo ketverto turnyrą paliko Joną Mačiulį ir „Panathinaikos“ klubą.

Visas rungtynes atsilikę graikai likus žaisti pustrečios minutės po Mačiulio dvitaškio buvo priartėję iki 6 taškų (53:59), tačiau netrukus laisvas prametė Dimitris Diamantidis, iš po krepšio nepataikė Stephane'as Lasme.

Tašką rungtynėse padėjo tritaškį smeigęs Marcelinho Huertas ir prie baudų metimo linijos neklydęs Jasikevičius.

„Panathinaikos“ rungtynių pradžią sukomplikavo per penkias minutes tris pražangas susirinkęs Diamantidis. Vėliau jis į aikštę įžengė tik įpusėjus antrajam kėliniui ir taškais nutraukė „Barcelona“ spurtą 9:0.

„Barcelona“ triuškinamai laimėjo kovą dėl kamuolių (46 prieš 32) ir beveik penkis kartus taikliau mėtė tritaškius. Katalonai pataikė 8 metimus iš 27 bandymų (29 proc.), kuomet varžovai atakavo vos 6 proc. tikslumu (1/16 trit.).

Jasikevičius nugalėtojams per 18 minučių pelnė 6 taškus (0/1 dvitaškio, 6/6 baudų), atkovojo 2 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, užsidirbo 1 bloką, 2 kartus suklydo ir surinko 8 naudingumo balus.

Mačiulis aikštelėje praleido 35 minutes, pasižymėjo 9 taškais (3/4 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 1 sykį suklydo, 4 kartus prasižengė bei surinko 10 naudingumo balų.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 15, Marcelinho Huertas 10, Nate'as Jawai 9 (4/4 dvit.), Joe Inglesas 8, Šarūnas Jasikevičius 6.

„Panathinaikos“: Stephane'as Lasme 16, Jonas Mačiulis 9, Roko Leni Ukičius 7, Dimitris Diamantidis 6, Jamesas Gistas 6.