Š.Jasikevičius vėl nepataikė

2013 04 17 8:34
Tai buvo antras „Barcelona“ pralaimėjimas iš eilės po trylikos pergalių serijos. / AFP/Scanpix nuotrauka

Geriausią rezultatą Eurolygos "Top 16" etape pademonstravusi "Barcelona" komanda atsidūrė ant prarajos ribos. Šarūnas Jasikevičius antrą kartą šioje serijoje galėjo išplėšti pergalę, bet jo metimas buvo netikslus. Pirmąja Eurolygos finalo ketverto dalyve tapo Madrido "Real".

Katalonijos ekipa ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje 63:65 (10:20, 19:18, 22:12, 12:15) turėjo pripažinti Atėnų „Panathinaikos“ klubo pranašumą ir serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo 2-1.

Po Dimitrio Diamantidžio tritaškio likus žaisti minutę „Panathinaikos“ įgijo minimalų pranašumą (64:63). Kitoje atakoje Ante Tomičius išprovokavo pražangą, tačiau sugebėjo pramesti abi baudas.

Dar vieną progą svečiams suteikė Stephane'as Lasme, kuris prarado kamuolį. Iniciatyvos lemiamu metu nusprendė imtis rezultatyviausias rungtynių žaidėjas Juanas Carlosas Navarro. Jo bandymas pelnyti taškus buvo blokuotas. Visgi kamuolys liko „Barcelona“ rankose.

Po minutės pertraukėlės į aikštelę žengė Jasikevičius. Būtent 37 metų veteranas turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet lietuvio metimas tikslo nepasiekė. Iki tol įžaidėjas buvo pataikęs penkis metimus iš šešių bandymų.

C.J. Wallace'as akimirksniu prasižengė prieš Jamesą Gistą. Amerikietis pataikė tik vieną baudą, tačiau net tai neišgelbėjo ispanų, kadangi Navarro tolimas šūvis vos lietė lanką.

Pergalingą metimą Jasikevičius turėjo galimybę pataikyti ir antrajame serijos mače, kuomet likus 9 sekundėms „Barcelona“ turėjo minimalų deficitą – 65:66, tačiau jo metimas taip pat skriejo pro šalį.

Jonas Mačiulis nugalėtojams per 21 minutę pelnė 5 taškus (1/1 dvitaškio, 1/3 tritaškių), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 1 pražangą, 1 sykį suklydo, 3 kartus prasižengė bei surinko 5 naudingumo balus.

Jasikevičius aikštelėje praleido 24 minutes, surinko 13 taškų (2/3 dvitaškių, 3/4 tritaškių), išprovokavo 2 pražangas, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, 3 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė bei surinko 10 naudingumo balų.

„Panathinaikos“: Michaelas Bramošas 14, Dimitris Diamantidis 12, Stephane'as Lasme 11 (8 atk. kam.), Jamesas Gistas 9 ... Jonas Mačiulis 5.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 17, Šarūnas Jasikevičius 13, Ante Tomičius 12 (6/6 dvit., 9 atk. kam.), Erazemas Lorbekas 8.

Ketvirtasis tarpusavio susitikimas ketvirtadienį (04.18) įvyks taip pat Atėnuose.

Rungtynių vaizdo reportažas:

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/NxAMy6Jn2mc?feature=player_embedded" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

„Real“ laimėjo ketvirtfinalio seriją „sausai"

Madrido „Real“ ekipa laimėjo ketvirtfinalio seriją „sausu“ rezultatu bei tiesiausiu keliu žengė į Londone vyksiantį Eurolygos finalo ketvertą.

Antroje mačo pusėje atsiplėšusi Ispanijos komanda išvykoje 69:57 (16:10, 17:20, 19:14, 17:13) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus ir eliminavo juos iš tolimesnių kovų.

Pirmąsias dvi serijos rungtynes Madride 79:53 ir 75:63 taip pat laimėjo „Real“.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui žydai dar buvo priekyje (42:38), tačiau svečiai šovė į priekį 23:6 bei susikrovė dviženklę persvarą (61:48). Nors likusias keturias minutes iki susitikimo pabaigos „Real“ nepelnė nė taško, „Maccabi“ nesugebėjo arčiau priartėti.

Madrido ekipa metė pataikė trigubai daugiau tritaškų ir tai darė beveik dvigubai taikliau. Tikslą pasiekė 12 „Real“ metimų iš 29 bandymų (41 proc.), o „Maccabi“ atakavo vos 22 proc. tikslumu (4/18 trit.).

„Real“ taip pat ženkliai laimėjo kovą dėl kamuolių (37 prieš 29).

Tai buvo jau ketvirta „Maccabi“ nesėkmė iš eilės, po šešių pergalių serijos.

Pėdos traumą besigydantis Martynas Pocius rungtynėms registruotas nebuvo.

„Maccabi“: Shawnas Jamesas 18, Davidas Loganas 11, Ricky Hickmanas 11, Yogevas Ohayonas 11.

„Real“: Jaycee Carrollas 16, Sergio Llullas 13, Sergio Rodriguezas 12, Rudy Fernandezas 9.

Pusfinalyje „Real“ susigrums su „Barcelona“ ir Atėnų „Panathinaikos“ poros nugalėtoju.

<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/Ih9LyWGPP9A?feature=player_embedded" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>