"Sakalai" rungtynes baigė keturiese

2008 03 26 0:00
"Sūduvos-Arvi" gynėjas S.Dundjerskis (su kamuoliu) lemiamais momentais komandą gelbėjo nuo pralaimėjimo.
suduva-arvi.lt nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate prieš Velykas dramatiškiausios rungtynės vyko Marijampolėje. Čia vietos "Arvi-Sūduva" tik po dviejų pratęsimų įveikė Vilniaus "Sakalus", kurie susitikimą baigė ne visos sudėties.

Paskutinėje LKL lentelės vietoje esantys Suvalkijos atstovai sostinės klubą įveikė rezultatu 119:117. Net devyni abiejų komandų žaidėjai aikštelę buvo priversti palikti dėl penkių pražangų. Iš jų penki - "Sakalų" krepšininkai. Paskutines pirmo pratęsimo sekundes ir visą antrą pratęsimą vilniečiai žaidė keturiese, mat į Marijampolę atvyko tik devyni sostinės klubo žaidėjai. Iš viso abiejų klubų krepšininkai prasižengė net 71 kartą.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė Virginijus Sirvydis, iš pralaimėjusiųjų geriausiai sekėsi Justinui Sinicai (26 tšk.). "Arvi-Sūduvai" tai buvo trečioji pergalė per 16 rungtynių.

Iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos likus 3 sek. ir "Sakalams" pirmaujant 2 taškais, vilniečiai prasižengė. Slobodano Dundjerskio rankos nesudrebėjo - dviem baudų metimais jis rezultatą išlygino 88:88. Jam baudų metimais komandą teko gelbėti ir pirmojo pratęsimo baigoje, o rezultatą taikliu tritaškiu, likus žaisti 9 sek., išlygino Ridas Globys. Antrajame pratęsime likus žaisti nepilnas 30 sek.

"Arvi-Sūduva" po sėkmingos atakos persvėrė rezultatą (118:117), o paskutinėmis sekundėmis įmetęs vieną baudos metimą pergalę įtvirtino S.Dundjerskis. Nugalėtojai aikštelę paliko atsistojusiems žiūrovams skanduojant "ačiū".

Dvyliktą pergalę šventė antrojoje LKL lentelės vietoje žengiantis Kauno "Žalgiris". Lietuvos čempionai namie 101:91 parklupdė Kėdainių "Nevėžį". Patyrę dešimtą nesėkmę kėdainiškiai yra septinti. Kauniečiai žaidė be Eurelijaus Žukausko, Pauliaus Jankūno ir DeJuano Collinso. O daugiausia prie pergalės prisidėjo be keitimų žaidęs Damiras Markota (21 taškas bei 11 atkovotų kamuolių) ir 5 tritaškius iš 7 pataikęs Marko Popovičius (19 tšk.). Beje, rezultatyviausias "Žalgirio" žaidėjas kamuolį parardo net 8 kartus. "Nevėžio" komandoje geriausiai sekėsi Povilui Butkevičiui - 27 tšk. (2-11/16) ir 11 atk. kam. ir Žydrūnui Stankui - 21 tšk. (3-5/7).

Ketvirtąją vietą užimantys LKL debiutantai "Alytaus" krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje 96:92 įveikė dėl vietos ketvirtfinalyje kovojančią Kauno "Aisčių-Atleto" ekipą. Kol kas kauniečiai, pasiekę 4 pergales ir patyrę 12 pralaimėjimų, yra devinti.

STATISTIKA

"Arvi-Sūduva" - "Sakalai" 119:117 (20:26, 23:24, 25:16, 20:22, 15:15, 16:14). V.Sirvydis 22, M.Valukonis 21 (10 atk. kam.), S.Dunderskis 16 (7 rez. perd.), P.Joneliūnas 12 (10 atk. kam.); J.Sinica 26, G.Kurtinaitis 21 (3-1/8), M.Niparavičius 19, R.Matulis 14 (10 atk. kam.).

"Žalgiris" - "Nevėžis" 101:91 (29:23, 24:24, 27:23, 21:21).

D.Markota 21 (11 atk. kam., 8 klaidos), M.Popovičius 19 (5 rez. perd.), G.Jurakas 15, J.Mačiulis ir M.Kalnietis po 13, M.N'Diaye 12;

P.Butkevičius 27 (11 atk. kam.), Ž.Stankus 21, M.Sakalauskas 13, G.Leonavičius ir P.Šakinis po 8.

"Alytus" - "Aisčiai-Atletas" 96:92 (24:19, 23:23, 26:26, 23:24).