Saldi pergalė Lenkijoje

2007 12 21 0:00
M.Popovičiaus (kairėje) ir D.Slaninos tritaškininkų kovoje pergalę lėmė žalgiriečio tolimi metimai.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

"Karalius Maskoliūnas sugrįžo" - tokiais plakatais Kauno "Žalgirio" komandą Sopote pasitiko vietos aistruoliai, pasiilgę dabartinio Kauno komandos trenerio, kuris prieš kelerius metus rungtyniavo "Prokom Trefl" ekipoje. Žalgiriečiai po ilgokos pertraukos iškovojo pergalę Eurolygos išvykos rungtynėse.

Lenkijoje "Žalgirio" krepšininkai buvo pajėgesni už varžovus 85:80. Iškovoję pergalę "Žalgirio" krepšininkai nutraukė net 14 Eurolygos rungtynių pralaimėjimų seriją išvykoje. Nesėkmingų susitikimų virtinė truko nuo 2006 metų vasario 1 dienos, kai Prancūzijoje 73:68 paskutinis nugalėtas buvo Strasbūro SIG.

Rezultatyviausiai "Žalgirio" komandoje žaidė Marko Popovičius. Jis pataikė 6 tritaškius iš 8 metimų. Tomo Pačėso treniruojamoje Sopoto ekipoje geriausiai sekėsi Donatui Slaninai. Jis per 29 minutes surinko 19 taškų (2-4/6, 3-3/4, 1-2/4). Kitas lietuvis - lenkų klube žaidžiantis Tomas Masiulis per 18 minučių taškų nepelnė (2-0/1).

Pirmų 20 minučių scenarijus buvo identiškas spalio 31 dienos mačo Kauno sporto halėje pradžiai. Žalgiriečiams bandant įveikti starto jaudulį, Sopoto krepšininkai rinko taškus ir po M.Gurovičiaus bei D.Slaninos atakų pirmavo 14:3. Vėliau šeimininkai įgijo ir 14 taškų persvarą (22:8). Lūžis įvyko žaidžiant trečią kėlinuką, kai svečiai pataikė 7 tritaškius metimus ir įgijo 10 taškų persvarą.

Pasak "Žalgirio" vyriausiojo trenerio Rimanto Grigo, rungtynes auklėtiniai pradėjo nesusikaupę, tad leido lenkams netrukdomiems mesti į krepšį ir nesunkiai rinkti taškus.

"Tačiau įgavome savo žaidimo ritmą ir pradėjome rinkti taškus taip, kaip mums būdinga, - kalbėjo po rungtynių treneris. - Nuo to momento kontroliavome žaidimą iki paskutinio ketvirčio, kol trumpam vėl praradome ritmą. Vis dėlto atsitiesėme ir neleidome varžovams iškovoti pergalės."

"Prokom Trefl" strategas T.Pačėsas matė vienintelę pralaimėjimo priežastį - klaidas. "Kelis kartus kamuolį praradome lemiamą akimirką. Šios detalės ir buvo pagrindinis pralaimėjimo veiksnys, - apgailestavo šeimininkų treneris. - Labai norėjome nutraukti nesėkmių seriją, bet nesugebėjome to padaryti."

Kitas rungtynes "Žalgiris" žais sausio 3 dieną namie su "Montepaschi". Pirmąjį ratą žalgiriečiai Italijoje pralaimėjo 64:89.

"Prokom Trefl" - "Žalgiris" 80:85 (22:10, 18:25, 13:28, 27:22).

"Prokom Trefl": D.Slanina 19, M.Gurovičius 17, T.van den Spiegelis 15, F.Dylewizcius 12; "Žalgiris": M.Popovičius 21 (3-6/8), M.Brownas ir D.Collinsas po 16, J.Mačiulis 12, G.Jurakas 7, E.Žukauskas 6, P.Jankūnas 5, M.Bradley 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 20/37 (54 proc.) ir 14/37 (37 proc.), tritaškiai - 7/18 (38) ir 13/26 (50), baudos - 19/28 (67) ir 18/24 (75), kamuolys atkovotas 32 ir 27 kartus, rezultatyviai perduotas 14 ir 11, perimtas 5 ir 8, prarastas 13 ir 9 kartus.