Šalies vicečempionėms - Baltijos bronza

2013 04 22 6:00
"Kibirkšties-Viči-Iki" krepšininkės pirmą kartą tapo BWBL prizininkėmis. BWBL nuotrauka

19-ojo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato bronzos medalius vakar pelnė Vilniaus komanda "Kibirkštis-Viči-Iki".

Druskininkuose surengtų BWBL pirmenybių finalo ketverto turnyro mažajame finale vilnietės 76:59 (19:20, 18:12, 16:10, 23:17) įveikė Baltarusijos vicečempiones Minsko "Cmoki-Minsk" krepšininkes ir pirmą kartą tapo BWBL prizininkėmis. Nugalėtojoms 20 taškų pelnė Kristina Alminaitė, 16 - Vita Kuktienė (8 atk. kam., 6 rez. perd.), po 10 - Greta Šniokaitė ir Mantė Kvederavičiūtė (7 atk. kam.). Vilnietės kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 46-31.

Šeštadienį pusfinalyje "Kibirkštis-Viči-Iki" 55:61 (15:18, 15:9, 11:15, 14:19) pralaimėjo Baltarusijos pirmenybių bronzinei prizininkei Minsko ekipai "Horizont", o Gardino "Olimpia" 56:53 įveikė "Cmoki-Minsk" krepšininkes.

Lietuvos komanda tarp dviejų stipriausių BWBL ekipų nepateko pirmą kartą nuo 1998 metų ir antrą kartą per visą lygos istoriją. Iki šiol Lietuvos klubai BWBL čempionatą laimėjo net 16 kartų, po sykį čempionėmis tapo Latvijos ir Baltarusijos komandos. Pernai ir užpernai BWBL pirmenybes laimėjo nebeegzistuojanti Kauno "Viči-Aisčių" komanda.

BWBL čempionių titulą vakar pirmą kartą iškovojo šių metų Baltarusijos pirmenybių nugalėtojos klubo "Olimpia" krepšininkės. Jos finale 74:49 (16:13, 21:16, 19:8, 18:12) triumfavo prieš "Horizont" komandą. Ši nacionaliniame čempionate pelnė bronzą.

Naudingiausia finalo ketverto turnyro žaidėja pripažinta puolėja Marija Popova ("Olimpia"). Į simbolinį geriausių turnyro žaidėjų penketą dar pateko gynėjos Žana Gorodeckaja ("Cmoki-Minsk") ir Natalija Anufrijenka ("Horizont"), puolėja Vita Kuktienė ("Kibirkštis-Viči-Iki") bei vidurio puolėja Liubovė Alioškina ("Olimpia"). Turnyro Mis išrinkta gynėja Irina Šamrej ("Olimpia").