"Sausos" Ž.Ilgausko rungtynės

2009 02 13 0:00
"Cavaliers" snaiperių - M.Williamso (kairėje) ir L.Jameso - tandemas užvakar pelnė 70 taškų.

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate neįprastas rungtynes sužaidė vidurio puolėjas iš Lietuvos Žydrūnas Ilgauskas.

Vienas Klivlendo "Cavaliers" ekipos lyderių Ž.Ilgauksas užvakar paliko aikštę nepelnęs nė taško, tačiau jo ekipa namie 109:92 (29:29, 35:23, 23:19, 22:21) nugalėjo Finikso "Suns" (28/23) krepšininkus.

Lietuvis per 26 minutes prametė visus 5 dvitaškius, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo varžovo metimą, dukart suklydo ir keturiskart prasižengė. Žydrūnui pavyko pristabdyti "Suns" milžiną Shaquillą O'Nealą, pelniusį tik 11 taškų ir kamuolį praradusį 4 kartus. Net 44 taškus nugalėtojams pelnė Maurice'as Williamsas, 26 - LeBronas Jamesas.

"Cavaliers" komanda Rytų konferencijoje išlieka antra (40 pergalių/11 pralaimėjimų).

Trečiadienio vakaras išskirtinis buvo Denverio "Nuggets" klubui su Linu Kleiza (36 pergalės/17 pralaimėjimų), Vakaruose užimančiam trečiąją vietą. Ši komanda nutraukė 15 iš eilės pralaimėjimų Orlando mieste seriją - nukovė "Magic" ekipą (38/13) - 82:73 (24:17, 22:12, 17:22, 19:22). Iki tol paskutinį kartą Denverio klubas Orlande buvo laimėjęs 1992 metų kovo 10-ąją.

L.Kleiza per 24 minutes pelnė 2 taškus (2-1/1, 3-0/4), po krepšiais atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo bei kartą prasižengė. 29 taškus nugalėtojams pelnė Carmelo Anthony, 13 - Kenyonas Martinas. "Magic" gretose sėkmingiausiai žaidė Dwightas Howardas (16 tšk. ir 15 atk. kam.).

Antradienį alkūnę susimušęs ir dėl to mačo nebaigęs Darius Songaila kitą vakarą jau rungtyniavo, tačiau jo Vašingtono "Wizards" ekipa (11/42) patyrė eilinį pralaimėjimą - svečiuose 89:101 (21:24, 24:32, 18:21, 26:24) nusileido Šarlotės "Bobcats" (21/31) komandai.

Starto penkete žaidęs lietuvis per 29 minutes pelnė 6 taškus (2-3/8), po krepšiais atkovojo 4 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir penkiskart prasižengė.

26 taškus į "Bobcats" krepšį įmetė Caronas Butleris. Nugalėtojų gretose 24 taškais prie pergalės prisidėjo D.J.Augustinas, 21 - Vladimiras Radmanovičius.