Scenarijus palankus "Šiauliams"

2009 05 09 0:00
"Šiaulių" vidurio puolėjas S.Kuzminskas (veržiasi) komandoje buvo rezultatyviausias.
Sauliaus Jankausko (ELTA) nuotrauka

Dvejų iš eilės rungtynių dėl LKL bronzos fabula buvo identiška: permaininga kova, pratęsimas, ir "Šiaulių" pergalė prieš "Neptūną abu sykius tokiu pačiu rezultatu - 101:93.

Taip "Šiauliai" ir Klaipėdos "Neptūnas" žaidė pirmąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo rungtynes Šiauliuose. Tą patį vaizdą išvydo ir uostamiesčio žiūrovai per antrą dvikovą ketvirtadienį. Galbūt LKL mažojo finalo serijos iki trijų pergalių lemiamas mačas bus jau sekmadienį, kai komandos vėl persikels į Šiaulius.

Svečiai atsitiesė

Ir per antrą susitikimą klaipėdiečiai demonstravo kovingumo stebuklus, o svečiai buvo priversti juos vytis net 3 kėlinius. Jau 3 min. šeimininkai pirmavo 13:3, bet šiauliečiai sugebėjo atsitiesti ir po spurto 11:0 jie atsiliko jau tik tašku - 19:20. Vis dėlto antrame ketvirtyje uostamiesčio ekipa Martyno Mažeikos pastangomis vėl nutolo - 41:29. Pasivyti įsibėgėjusius šeimininkus šiauliečiai įstengė suaktyvinę gynybą. Paskutinę 3 kėlinio minutę "Šiaulius" į priekį išvedė V.Pridotkas - 63:62.

Baigiantis paskutinei ketvirto kėlinio minutei Gintaras Kadžiulis pataikė dvitaškį, ir "Šiauliai" galėjo jau lyg ir triumfuoti (81:79), tačiau Paulius Morkeliūnas paskutinę sekundę išlygino rezultatą - 81:81. Per papildomą laiką šiauliečiai varžovams šanso nebesuteikė.

Tad "Šiaulių" ekipa dabar jau per žingsnį nuo LKL bronzos apdovanojimų.

Palaužė nuovargis

Nugalėtojams 23 taškus pelnė Saulius Kuzminskas, 16 - Gintautas Vileita. Iš aikštelės šeimininkų sėkmingiausiai žaidė Martynas Mažeika (25 tšk.) ir Deidydas Gailius (24).

"Neptūno" treneris Rytis Vaišvila pripažino, kad auklėtiniams lemiamomis akimirkomis pristigo patirties: "Per pratęsimą padarėme keturias klaidas iš eilės, o varžovai tuo pasinaudojo ir nutolo."

Trenerio manymu, koją pakišo ir trumpas atsarginių žaidėjų suolas bei nuovargis. "Žaidėjai buvo pavargę, būtent tuo galima pateisinti netaiklius baudos metimus antroje mačo dalyje, - teigė "Neptūno" treneris. - Bet sekmadienį kibsime iš visų jėgų ir bandysime sugrąžinti seriją į Klaipėdą."

"Šiaulių" trenerio Antano Sireikos manymu, pergalę išplėšti padėjo žaidėjų charakteris: "Po pertraukos, kai trauktis nebuvo kur, vyrai susikaupė ir pagirtinai kovojo iš paskutiniųjų. Tokio žaidimo reikalauju nuo pirmojo švilpuko. Svarbiausia, kad vyrams užteko noro kautis su ambicingais klaipėdiečiais."

"Neptūnas" - "Šiauliai" 93:101 (27:22, 18:11, 19:34, 17:14, 12:20). Serija 0:2. "Neptūnas": M.Mažeika 25 tšk. (2-8/12, 3-0/3, 1-9/13, 8 atk. kam., 10 išpr. praž., 5 kld.), D.Gailius 24 (2-6/8, 3-2/8, 1-6/10, 9 atk. kam., 7 išpr. praž.), P.Morkeliūnas 16 (10 atk. kam.), V.Vasylius 13, A.Eitutavičius 7 (2-1/3, 3-1/8, 1-2/2, 7 rez. perd.); "Šiauliai": S.Kuzminskas 23 (2-10/15, 1-3/5, 8 atk. kam.), V.Pridotkas ir G.Vileita (2-6/6, 3-1/1, 1-1/2) - po 16, G.Kadžiulis 14, V.Praškevičius 12, M.Kuzminskas 8.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 24/39 (62 proc.) ir 36/59 (61), tritaškiai - 6/30 (20) ir 3/16 (19), baudos - 27/38 (71) ir 20/33 (61), kamuolys atkovotas 45 ir 39 kartus, rezultatyviai perduotas 15 ir 11, perimtas po 6, prarastas 13 ir 11 kartų.