Šeimininkai pastatyti į vietą

2009 09 16 0:00
Nesutramdomas J.Lakovičius (dešinėje) į lenkų krepšį įmetė 14 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Europos vyrų krepšinio čempionato šeimininkė Lenkijos rinktinė nustojo stebinti staigmenomis. Lenkai patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės ir komplikavo savo galimybes prasibrauti į ketvirtfinalį.

F grupės rungtynėse Lenkija užvakar 60:76 nusileido Slovėnijai. Šeimininkai pirmavo tik dvikovos pradžioje - 8:4, 17:11. Vėliau slovėnai juos pavijo, o po įspūdingo spurto trečiame kėlinuke (15:1) nutolo nebepavejamai - 46:30.

Nugalėtojų vidurio puolėjas Erazemas Lorbekas per rungtynes įmetė 20 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

"Pirmoje rungtynių dalyje lenkams per daug sekėsi. Mes klydome gynyboje ir negalėjome atitrūkti", - po pergalės varžovus menkino slovėnų treneris Jure Zdovcas.

Slovėnija vertėsi be gynėjo Gorano Dragičiaus, patyrusio kelio traumą. G.Dragičius tikriausiai nežais ir šio vakaro mače su Turkija, kuris lems F grupės nugalėtoją.

Lenkai į ketvirtfinalį prasibraus tik tuo atveju, jei šiandien įveiks vis solidžiau rungtyniaujančią pasaulio čempionę Ispanijos rinktinę.

Turkijos komanda šiame čempionate dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio. Pirmadienį Bogdano Tanjevičiaus auklėtiniai po pratęsimo 69:64 palaužė serbus. Pagrindinio rungtynių laiko pabaigoje rezultatas buvo lygus 64:64, ir Serbijos ekipa kontroliavo kamuolį. Bet likus dviem sekundėms Nenadas Krstičius suklydo, o turkai nespėjo suregzti rezultatyvios atakos. Per pratęsimą Turkijos rinktinė gynėsi įspūdingai, nepraleido nė taško, pati pelnė penkis ir šventė ketvirtąją pergalę.

"Pratęsimo metu jauni mano žaidėjai neatlaikė didžiulio spaudimo", - teisinosi serbų treneris Dušanas Ivkovičius.

Nugalėtojams šiose rungtynėse jų lyderis NBA čempionas Hidayeto Turkoglu pataikė vos 1 metimą iš 16 ir surinko tik 4 taškus, bet jį pavadavo komandos draugai.

F grupės statistika

Slovėnija - Lenkija 76:60 (11:17, 20:12, 22:11, 23:20). E.Lorbekas 20, J.Lakovičius 14, P.Brežecas 12; D.Loganas ir S.Szewczykas po 15, L.Koszarekas 9.

Serbija - Turkija 64:69 (18:20, 15:16, 19:19, 12:9, 0:5). M.Teodosičius 16, N.Veličkovičius 12, N.Krstičius 11; E.Ilyasova 22, O.Asikas 11, K.Tunčeri 9.

Ispanija - Lietuva 84:70.

Turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai)

1. Turkija 4 4 0 303:269 8

2. Slovėnija 4 3 1 321:277 7

3. Ispanija 4 2 2 291:283 6

4. Serbija 4 2 2 276:278 5

5. Lenkija 4 1 3 287:315 5

6. Lietuva 4 0 4 279:335 4