Šeimininkės neišnaudojo susikurto šanso

2012 10 15 6:15
"Hoptrans-Sirenų" lyderė R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė (su kamuoliu) aidint švilpukui išplėšė pratęsimą./Algimanto Barzdžiaus ("Hoptrans-Sirenos") nuotrauka

Savaitgalį Garliavoje vykusios Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) antrojo rato rungtynės tarp vietos Kauno raj. "Hoptrans-Sirenų" ir šalies vicečempionių Vilniaus "Kibirkšties-VIČI-IKI" krepšininkių po pratęsimo baigėsi viešnių pergale. Vilnietės tapo vienvaldėmis LMKL lyderėmis.

Šį sezoną abi komandos pretenduoja į aukščiausią vietą ant prizininkių pakylos. Tačiau Lino Šalkaus auklėtinės šeštadienį per pratęsimą neatsilaikė prieš šiemet labai sustiprėjusią Tado Stankevičiaus vadovaujamą Vilniaus ekipą - 76:85 (22:17, 20:20, 15:13, 12:19, 7:16). Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 3 sekundes Mantė Kvederavičiūtė tritaškiu išvedė viešnias į priekį (69:66), tačiau aidint sirenai Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė irgi atsakė taikliu tolimu metimu ir išplėšė pratęsimą. Štai tada ir paaiškėjo, kuri komanda verta pergalės. Papildomą, penktąjį, kėlinuką energingiau pradėjo viešnios, jos per dvi minutes pelnė aštuonis taškus (79:71), o šeimininkės nebespėjo paskui čempionių titulo šį sezoną siekinačias vilnietes.

Didžiausia Kauno rajono klubo problema šiame mače buvo pralaimėta kova dėl kamuolių po savo krepšiu (13:22). Iš viso "Hoptrans-Sirenos" atkovojo 42 kamuolius, o varžovės - 53.

Šeimininkėms "Hoptrans-Sirenoms" daugiausia taškų pelnė patyrusi vidurio puolėja Iveta Šalkauskė - 22, R.Žemantauskaitė-Matlašaitienė - 16, Eglė Tarasevičiūtė 12 ir Eglė Sarapaitė 11. Nugalėtojų komandoje "Kibirkštis-VIČI-IKI" rezultatyviausios buvo Lina Pikčiūtė - 17, Sakellie Daniels - 16, Vita Kuktienė - 12, Celeste Trahan Davis ir Mantė Kvederavičiūtė - po 11.

Kitas rungtynes "Kibirkštis-VIČI-IKI" žais ateinantį šeštadienį namie su Šiaulių komanda "Rūta-Universitetas", o "Hoptrans-Sirenos" tą pačią dieną susitiks su Vilniaus "Jaunųjų talentų" ekipa.

Po šeštadienio rungtynių "Kibirkšties-VIČI-IKI" krepšininkės vienintelės žengia be pralaimėjimų (2 pergalės iš tiek pat galimų).

Antrojo rato rungtynės

Kauno raj. "Hoptrans-Sirenos" - Vilniaus "Kibirkštis-VIČI-IKI" 76:85 (22:17, 20:20, 15:13, 12:19, 7:16).

Šiaulių "Rūta-Universitetas" -  Marijampolės "Sūduva-Mantinga" 72:71

(20:22, 15:12, 19:21, 18:16).

Vilniaus "Jaunieji talentai" -  Utenos "Utena" 68:72 (20:19, 18:21, 21:13, 9:19).