Sėkminga lietuvių diena Eurolygoje

2009 02 06 0:00
R.Šiškausko (viduryje) nesulaikė ir trys klubo "Cibona" krepšininkai.

Vyrų krepšinio Eurolygos TOP 16 turnyre trečiadienį prasidėjo antrojo turo kovos G ir H grupėse.

Užvakar sėkmė lydėjo visas tris "lietuviškas" ekipas, o mūsų šalies krepšininkai svariai prisidėjo prie savo klubų pergalių.

Lemiamas graikų spurtas.

Antrą pergalę G grupėje iškovojo ir vienvaldžiu lyderiu tapo Atėnų "Panathinaikos" ekipa, kurioje žaidžia Šarūnas Jasikevičius. Graikijos klubas Ispanijoje 81:69 palaužė Malagos "Unicają".

Svečiams pergalę lėmė spurtas ketvirtą kėlinuką. Po 30 minučių kovos švieslentėje degė skaičiai 61:61. Tačiau tuomet "Panathinaikos" 7 minučių intervalą laimėjo net 15:2 ir nurūko į pergalę. Graikų skrydis Eurolygoje nutraukė net 23 komandos "Unicaja" pergalių seriją savo arenoje.

Nugalėtojams Š.Jasikevičius per 23 minutes pelnė 18 taškų (2-4/5, 3-3/6, 1-1/1), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, kartą perėmė kamuolį, po 3 sykius suklydo ir prasižengė. "Ko gero, tai buvo geriausios mūsų rungtynės šį sezoną. Pergalę prieš ispanus lėmė gera gynyba. Mes nugalėjome komandą, kuri tikriausiai iškops į atkrintamąsias rungtynes", - po mačo Malagoje džiaugėsi lietuvis.

Per kitas grupės rungtynes Serbijos čempionas Belgrado klubas "Partizan" šventė pirmą pergalę TOP 16 turnyre. Jis namie 84:76 palaužė Romos "Lottomaticą" iš Italijos.

Kroatams stigo agresyvumo

H grupės lyderiu tapo Maskvos CSKA, kuriam atstovauja Ramūnas Šiškauskas. Maskvos ekipa savo arenoje be didesnio vargo 87:61 palaužė Zagrebo "Ciboną" (Kroatija). Vienintelė rungtynių intriga buvo kilusi trečią kėlinį, kai kroatų komandą nuo CSKA skyrė tik 7 taškai (56:49), tačiau maskviečiai tuoj pat surengė spurtą.

"Esu nusivylęs žaidėjų nusiteikimu. Kai sumažinome skirtumą iki 7 taškų, privalėjome rungtyniauti agresyviau, labiau susikaupę. O mes leidome CSKA lengvai rinkti taškus ir tolti", - piktinosi nesėkme Zagrebo klubo treneris Velimiras Perasovičius.

30 minučių žaidęs R.Šiškauskas surinko 14 taškų (2-4/6, 3-0/4, 1-6/6), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 ir prarado 3 kamuolius.

Pabaigoje atsipalaidavo

Po pralaimėjimo, patirto prieš savaitę Zagrebe, Sienos "Montepaschi" užvakar reabilitavosi savo žiūrovų akivaizdoje. Du lietuvius turintis Italijos klubas namie 87:79 nugalėjo Stambulo "Fenerbahce Ulker" iš Turkijos. Ketvirto kėlinio pradžioje Kšyštofas Lavrinovičius pelnė tritaškį ir "Montepaschi" įgijo rekordinę 24 taškų persvarą - 77:53. Tačiau paskui šeimininkai šiek tiek sumažino apsukas ir iki rungtynių pabaigos leido turkams gerokai apkarpyti skirtumą. K.Lavrinovičius per 28 minutes pelnė 8 taškus. Krepšį jis atakavo netaikliai (2-1/2, 3-2/7), tačiau 6 kartus atkovojo kamuolį, po 2 sykius rezultatyviai jį perdavė ir perėmė.

Kitas "Montepaschi" lietuvis Rimantas Kaukėnas per 27 minutes surinko 16 taškų (2-3/5, 3-1/3, 1-7/8), atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 3 kamuolius ir... 5 kartus suklydo.

G grupė

Malagos "Unicaja" - Atėnų "Panathinaikos" 69:81 (19:15, 26:29, 16:17, 8:20). M.Haislipas 14, B.Rodriguezas 12, O.Cookas 11; D.Nicholasas 19, Š.Jasikevičius 18, N.Pekovičius 15.

Belgrado "Partizan" - Romos "Lottomatica" 84:76 (27:16, 23:26, 18:15, 16:19). U.Tripkovičius 20, N.Veličkovičius 19, S.Lasme 13; P.Brežecas 19, S.Bečirovičius 17, A.Hutsonas 13.

Turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Panathinaikos 2 2 0 162:132

2. Unicaja 2 1 1 157:156

3. Partizan 2 1 1 147:157

4. Lottomatica 2 0 2 151:172

H grupė

Maskvos CSKA - Zagrebo "Cibona" 87:61 (21:13, 21:17, 23:19, 22:12). T.Langdonas 18, N.Zisis ir R.Šiškauskas po 14; A.Andersonas 15, N.Prkačinas 10, V.Vukusičius ir L.Andričius po 8.

Sienos "Montepaschi" - Stambulo "Fenerbahce Ulker" 87:79 (25:13, 26:21, 18:17, 18:28). T.McIntyre'as 24, R.Sato ir R.Kaukėnas po 16; M.Turkcanas 25, G.Giričekas 12, D.Smithas ir G.Vidmaras po 8.