Sėkmingas startas LAST 32 etape

2015 01 07 21:03
Vilniaus ekipos naujokas Kšištofas Lavrinovičius (atakuoja) trečiadienį jautėsi tarsi komandos senbuvis. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Ir Klaipėdos „Neptūnas“, ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ trečiadienį nenuvylė savo gerbėjų. Abu šalies klubai savo arenose pergalėmis pradėjo Europos taurės turnyro LAST 32 etapą.

Tiesa, jos iškovotos skirtingai.

Tvarką darė naujokas

Su Zgoželeco „PGE Turow“ (Lenkija) ekipa žaidęs Lietuvos čempionato bronzos medalininkas „Lietuvos rytas“ jau pirmame kėlinyje įgijo 18 taškų persvarą ir užtikrintai laimėjo 98:86.

Europos taurės turnyre „Lietuvos ryto“ gretose debiutavo Kšištofas Lavrinovičius. Prieš Kalėdas prie komandos prisijungęs puolėjas aikštelėje jautėsi drąsiai: nuo atsarginių suolo pakilęs aukštaūgis vien per pirmus du kėlinius pelnė 14 taškų, o iš viso jų surinko 22. Jam puikiai talkino 16 taškų pelnęs ir net 10 rezultatyvių perdavimų atlikęs Martynas Gecevičius.

Tik šiais metais prie sostinės klubo prisijungęs snaiperis Simas Jasaitis trečiadienį aikštelėje nepasirodė. Treneriai nusprendė nerizikuoti ir žaidėjo rungtynėms neregistravo.

Kitą savaitę, sausio 14-ąją, vilniečiai Belgijoje susitiks su Ostendės „Telenet“ krepšininkais.

Sugebėjo atsitiesti

Tuo metu šalies vicečempionas „Neptūnas“ per akistatą su Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) privertė ne juokais sunerimti gerbėjus. Antrojo kėlinio pradžioje prancūzai pirmavo 14 taškų skirtumu (30:16), tačiau tuomet klaipėdiečiai užgulė varžovų krepšį, rezultatą išlygino 32:32 ir iki ilgosios pertraukos jau buvo priekyje 41:36. Po trijų kėlinių šeimininkai buvo susikrovę jau 15 taškų atsargą, o rungtynes laimėjo 82:73.

Sunkiai rungtynes pradėjęs „Neptūnas“ vėliau atsitiesė ir nugalėjo Paryžiaus komandą. /bcneptunas.lt nuotrauka

„Žaidžiant namie apie kitokį scenarijų nei pergalė net negalime mąstyti. Reikia žūtbūt sustabdyti jų lyderius Sharrodą Fordą, Blake'ą Schilbą ir Mike'ą Greeną“, – rungtynių išvakarėse aiškino „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis.

Jo išvardytoji amerikietiškoji trijulė savo darbą atliko kaip pridera – Paryžiaus ekipoje žaidė rezultatyviausiai ir kartu pelnė 42 taškus.

Tačiau klaipėdiečiai tądien kur kas taikliau nei varžovai šaudė iš toli – šeimininkai pataikė 13 tritaškių, Prancūzijos komanda – tik 5.

„Neptūno“ gretose rezultatyviausias buvo Deividas Gailius. Jis pelnė 15 taškų.

Antro turo rungtynes „Neptūnas“ žais sausio 14 dieną svečiuose su Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) ekipa.

Vienos turnyro rungtynės buvo sužaistos antradienį. Per N grupės rungtynes Valensijos „Basket“ (Ispanija) ekipa namie 77:46 (19:6, 20:21, 22:9, 16:10) įveikė Nansi SLUC (Prancūzija) ekipą.

„Lietuvos rytas“ – „PGE Turow“ 98:86 (27:16, 25:21, 24:22, 22:27). „Lietuvos rytas“: K. Lavrinovičius 22 tšk. (3-3/5), M. Gecevičius 16 (10 rez. perd.), A. Kavaliauskas 13, G. Orelikas 12, A. Juškevičius 11, B. Baronas 10; „PGE Turow“: M. Chylinskis 23 (3-5/8), D. Kuligas 21, M. Collinsas 20 (3-1/7, 11 atk. kam., 9 rez. perd.).

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 25/45 (55 proc.) ir 24/40 (60 proc.), tritaškiai – 11/22 (50) ir 9/30 (30), baudos – 15/20 (75) ir 11/12 (91), kamuolys atkovotas po 34 kartus, rezultatyviai perduotas 27 ir 23, perimtas 4 ir 5, prarastas 9 ir 11 kartų.

„Neptūnas“ – „Levallois“ 82:73 (16:25, 25:11, 28:18, 13:19). „Neptūnas“: D. Gailius 15 (3-3/7), M. Shakuras ir D. Zavackas (3-3/7) po 12, M. Girdžiūnas (3-3/4), J. Sinica (3-3/8) ir S. Galdikas (9 atk. kam.) po 9; „Levallois“: S. Fordas 17 (11 atk. kam.), M. Greenas 13 (8 rez. perd.), B. Schilbas 12 (3-0/4), N. Langas 8.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 13/28 (46 proc.) ir 24/42 (57 proc.), tritaškiai – 13/33 (39) ir 5/23 (21), baudos – 17/22 (77) ir 10/15 (66), kamuolys atkovotas 41 ir 33 kartus, rezultatyviai perduotas 17 ir 13, perimtas 2 ir 4, prarastas 13 ir 11 kartų.