Serbai išvargo pergalę prieš belgus

2013 09 12 8:58

Serbijos rinktinė (3-0) sėkmingai pradėjo antrąjį Europos čempionato etapą. Dušano Ivkovičiaus auklėtiniai 76:69 (19:18, 21:18, 14:15, 22:18) palaužė Belgijos krepšininkų (0-3) pasipriešinimą.

Likus žaisti minutę iki ketvirtojo kėlinio pabaigos serbų pranašumas siekė 3 taškus (70:63), tačiau tuomet Bogdanas Bogdanovičius įsūdė tritaškį bei realizavęs vieną baudos metimą Serbijos rinktinės pranašumą padidino iki 5 taškų (74:69).

Jonathanui Tabu po minutės pertraukėlės iš toli pasižymėti nepavyko, o kamuolį atkovojęs Nikola Kaliničius buvo sustabdytas pražanga. Abu baudos metimus realizavęs puolėjas įtvirtino Serbijos rinktinės pergalę.

Per pirmąją rungtynių pusę 10 taškų pelnęs Stefanas Markovičius po didžiosios petraukos lyderio estafetę perdavę tik antrojo kėlinio viduryje pirmuosius taškus pelnusiam Nenadui Krstičiui. „Centras“ per 29 minutes pelnė 17 taškų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei išprovokavo 10 pražangų.

Ivkovičiaus treniruojama komanda laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (37 prieš 27), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20 prieš 14), taikliau atakavo krepšį iš įvairių distacijų (50 proc. prieš 42,6), tačiau dažniau klydo (16 prieš 9).

Belgijos rinktinė: Wenas Mukubu 16, Cristophe'as Beghinas 12, Samas Van Rossomas 12, Sacha Massotas 7, Axelas Hervellas 8 (9 atk. kam.).

Serbijos rinktinė: Nenadas Krstičius 17, Stefanas Markovičius 15, Bogdanas Bodanovičius 12, Nemanja Bjelica 7.

Kitas rungtynes Serbijos krepšininkai žais penktadienį, kuomet dar vienos pergalės sieks prieš Ukrainos nacionalinę komandą, tuo tarpu Belgijos rinktinė iššūkį mes Lietuvos žaidėjams.