Serbai sugniuždyti

2013 09 19 6:00
Serbų treneris D.Ivkovičius vakar patyrė gėdingą nesėkmę. AFP/Scanpix nuotrauka

Serbijos krepšinio rinktinė Europos čempionato ketvirtfinalyje vakar patyrė gėdingą fiasko.

E grupės turnyre serbai buvo stipriausi, iškovoję 4 pergales iš 5 galimų. Bet čempionato ketvritfinalyjke garsaus specialisto Dušano Ivkovičiaus auklėtiniai "užšoko" ant Europos čempionų titulą ginančių ispanų. Lauktos kovos ir intrigos nebuvo nė kvapo - Ispanijos rinktinė Liublianoje triumfavo sutriuškindama varžovus 90:60.

Serbijos krepšininkai ėmė grimzti jau dvikovos pradžioje, atsilikdami 0:8, 2:17, 5:21. Ispanai nepavejamai tolo, įpusėjus rungtynėms jie pirmavo 48:23. Serbai neatkuto ir po pertraukos - ispanai trečią kėlinį pradėjo spurtu 10:0, o netrukus įgijo didžiausią rungtynėse 40 taškų persvarą - 69:29. Ketvirtame kėlinyje komandos jau žaidė atsipalaidavusios ir keitėsi rezultatyviomis atakomis.

Ispanams pavyko užtemdyti serbų lyderį aukštaūgį Nenadą Krstičių. Jis per 13 minučių pelnė tik 4 taškus (1/4 dvitaškių), atkovojo 2 ir prarado 1 kamuolį.

Tai skaudžiausias serbų pralaimėjimas nuo 2006 metų, kai šalis tarptautinėse varžybose dalyvauja po savarankiškos Serbijos vėliava. Iki šiol skaudžiausią smūgį Serbijos rinktinė buvo gavusi tik praėjusiame Europos čempionate Lietuvoje. Prieš dvejus metus serbai tiems patiems ispanams buvo pralaimėję 59:94.

Ispanijos rinktinės varžovai pusfinalyje paaiškėjo po vakar vėlai vakare vykusio Slovėnijos ir Prancūzijos ekipų mūšio. Serbams beliko kovoti dėl 5-8 vietų ir kelialapio į kitų metų planetos pirmenybes Ispanijoje. Ten, be šeimininkų, pateks dar 6 geriausios Europos rinktinės.

STATISTIKA

Serbija - Ispanija 60:90 (5:21, 18:27, 16:25, 21:17).

R.Katičius ir D.Andjusičius - po 11, V.Mičičius 8, D.Gagičius 7, N.Nedovičius 6, Nen.Krstičius ir V.Štimacas - po 4, Ned.Krstičius 3, N.Bjelica, B.Bogdanovičius ir N.Kaliničius - po 2; S.Rodriguezas 22, R.Fernadezas 19, V.Claveras 9, P.Aguilaras 8, M.Gasolis 7, F.San Emeterio 6, R.Rubio ir S.Llullas - po 5, G.Gabrielas 4, J.Calderonas 3, A.Mumbru 2.

Dvitaškiai 17/38 (45 proc.) ir 21/45 (47), tritaškiai 4/18 (22) ir 13/25 (52), baudų metimai 14/21 (67) ir 9/14 (64). Atkovoti kamuoliai 33 ir 42, rezultatyvūs perdavimai 12 ir 20, klaidos 11 ir 7, perimti kamuoliai 3 ir 8, blokai 3 ir 1.