Šešiolikmečiai apmaudžiai nusileido kroatams

2014 08 25 23:00
A.Kulbokos indėlio pergalei neužteko. fibaeurope.com nuotrauka

Nesėkmingai lemiamą ketvirtį sužaidusi Lietuvos šešiolikmečių (U16) rinktinė įsirašė kol kas apmaudžiausią pralaimėjimą Europos čempionate Latvijoje.  Juliaus Pranevičiaus auklėtiniai po permainingos kovos 64:69 (13:15, 20:20, 22:15, 9:19) nusileido Kroatijos bendraamžiams ir su viena įskaitine pergale antrojo etapo E grupėje užima penktąją poziciją.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviai dar turėjo 9 taškų pranašumą ir atrodė, kad pergalė yra ranka pasiekiama, tačiau vėliau kroatai kilo į lemiamą šturmą ir visiškai sustabdė Lietuvos ekipą, neatsigavusią iki pat finalinės sirenos. Lietuvos komanda pirmą kartą nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (43-49) ir tradiciškai dažniau klydo (15-10).

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje buvo Arnoldas Kulboka, pelnęs 19 taškų, po 10 surinko Tadas Sedekerskis (13 atk.kam.), Rokas Gadiliauskas ir Eimantas Stankevičius.

Kroatai galingai pradėjo rungtynes ir sužaidus kiek daugiau nei minutę pirmavo 7:0, tačiau netrukus lietuvių žaidimas atsigavo ir jie beveik panaikino varžovų persvarą (7:8, 6min.). Iki ketvirčio pabaigos Lietuvos komanda kroatų neaplenkė, tačiau buvo arti – 15:13.

Antrajame kėlinyje tiksliau puolime žaidę varžovai toliau buvo priekyje, o likus žaisti dvi minutes jau turėjo ir 11 taškų pranašumą, tačiau daugiausiai Tomo Verbinskio ir A.Kulbokos pastangomis Lietuvos ekipa iki didžiosios pertraukos varžovams paliko tik 2 taškų persvarą – 33:35.

Lietuviai išlygino rezultatą trečiajame kėlinyje sužaidus 3 minutes (42:42), tačiau kroatai vėl išsiveržė į priekį nedideliu 1-3 taškų skirtumu. Rezultatas dar kartą buvo lygus likus žaisti kiek daugiau 3 minutes (47:47), o po A.Kulbokos tolimo metimo lietuviai pirmavo 51:49 ir sėkmingai sužaidę paskutines minutes persvarą išlaikė iki ketvirčio pabaigos – 55:50.

Lemiamoje mačo dalyje lietuviai demonstravo norą laimėti ir po A.Kulbokos dėjimo sukaupė 7 taškų pranašumą (59:52, 8 min.), o po R.Gadiliausko dvitaškio pirmavo jau 9 (61:52), bet jėgas mobilizavę kroatai spurtavo 10:0 ir, likus žaisti 4 minutes, jau buvo priekyje (62:61). Antrą kvėpavimą pagavę varžovai toliau rinko taškus (67:61, 1:30min.), o lietuviai strigo ir nebeišsigelbėjo.

Kitas Europos čempionato rungtynes lietuviai antradienį (08.26) žais su Bosnija ir Hercegovina.