Šešiolikmečiai patyrė pirmąjį pralaimėjimą

2015 08 12 10:36
musukrepsinis.lt nuotrauka

Visus varžovus iš kelio Europos jaunučių (U16) čempionate iki šiol šlavusi Lietuvos šešiolikmečių rinktinė patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Antrojoje rungtynių pusėje subyrėję Gedimino Petrausko treniruojami vaikinai 77:70 (19:12, 17:19, 11:24, 23:22) netikėtai nusileido Vokietijos krepšininkams.

Nepaisant pralaimėjimo, tris pergales ir vieną pralaimėjimą antrajame etape turintys lietuviai išlieka tarp E grupės lyderių, bet gerokai susikomplikavo savo padėtį. Pergalė prieš Turkijos rinktinę trečiadienį garantuotų mūsiškiams pirmąją vietą, bet pralaimėjimas gali nublokšti net į ketvirtąją poziciją.

Neblogai rungtynes pradėję lietuviai šovė į priekį ir susikrovė dviženklį pranašumą jau aštuntąją rungtynių minutę (19:7), tačiau vokiečiai pirmąjį ketvirtį baigė laimėdami atkarpą 5:0 ir priartėjo iki septynių taškų.

Likus kelioms minutėms iki ilgosios pertraukos, Lietuvos krepšininkai buvo priekyje 34:24, bet klaidos ir daugiau nei tris minutes trukęs taškų badas ištirpdė mūsiškių persvarą iki trijų taškų – 34:31.

Antrojoje rungtynių pusėje žaidimo ritmą pajutę vokiečiai pradėjo bausti kamuolio nebranginusius lietuvius, laimėdami trečiąjį kėlinį net 24:11. Po trečiojo ketvirčio priekyje jau buvo vokiečiai – 57:50.

Pradėjusi ketvirtą ketvirtį atkarpa 8:3, Lietuvos rinktinė buvo priartėjusi iki dviejų taškų (60:58), tačiau vokiečiai tuoj pat vėl šovė į priekį (72:62), taip nuspręsdami rungtynių baigtį.

Grantas Vasiliauskas ir vėl buvo rezultatyviausias rinktinės žaidėjas. Jo sąskaitoje – 15 taškų. Ignas Sargiūnas surinko 14 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, Lukas Uleckas įmetė 9 taškus, o Arnas Velička pridėjo 8 taškus ir 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo net 6 kartus.

Vokietijos rinktinės gretose nesustabdomai žaidė aukštaūgių Hendriko Drescherio ir Philippo Herkenhoffo duetas. Pirmasis krepšininkas surinko 17 taškų, antrasis – 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Gediminas Petrauskas (Lietuvos jaunučių rinktinės vyr. treneris): „Pralaimėjome rungtynes ir pralaimėjome ne taktinėje kovoje, o tiesiog kova aikštelėje. Reikia pasidaryti labai rimtas išvadas prieš rytojaus rungtynes. Kai tu leidi varžovams pajusti žaidimą, tada žaidėjai, per visą čempionatą pataikę vieną tritaškį, pataiko tris iš eilės. Mes turėjome išeiti ir diktuoti sąlygas. Kai susidūrėme su jų atsaku, mes sužaidėme ne taip vyriškai ir šiek tiek pasimetėm ir pradėjome pavieniais veiksmais ieškoti atsakymų puolime. Gynyba nedžiugino nei vakar prieš anglus, nei šiandien.“