Šešiolikmečiai sutriuškino danus

2014 08 28 16:12
Lietuvos rinktinė nevargo su danais. fibaeurope.com nuotrauka

Dėl 9 vietos Europos čempionate Latvijoje kovojanti Lietuvos šešiolikmečių (U16) vaikinų rinktinė 88:62 (30:19, 14:7, 22:21, 22:15) nugalėjo dar nei kartą šiose pirmenybėse pergalės skonio neragavusius Danijos bendraamžius.  Juliaus Pranevičiaus auklėtiniai dominavo viso susitikimo metu ir nesuteikė vilčių varžovams.

Lietuviai privertė varžovus suklysti net 27 kartus ir jų klaidas sėkmingai išnaudojo, pelnydami 27 taškus. Lietuvos ekipa tiksliau atakavo krepšį (47,1 proc. – 36,9 proc.) ir perėmė daugiau kamuolių (16-9).

Du Lietuvos krepšininkai surinko daugiau nei pusę komandos taškų. Rezultatyviausias buvo Tadas Sedekerskis, pelnęs 24 taškus (7 atk.kam.), 22 įmetė Arnoldas Kulboka.

Po A.Kulbokos 4 iš eilės pelnytų taškų Lietuvos ekipa pirmavo dviženkliu skirtumu (12:2, 8 min.), įpusėjus ketvirčiui varžovai kiek sužvelnino atsilikimą (18:12) ir neleido lietuviams atsipalaiduoti. Tomas Verbinskis pataikė dvitaškį ir Lietuvos rinktinė pirmavo 13 taškų (27:14, 3min.) bei efektyviai išnaudoję danų klaidas kontroliavo žaidimą iki kėlinio pabaigos – 30:19.

Antrajame kėlinyje sužaidus 3 minutes Lietuvos komanda, neleidusi varžovams pelnyti taškų, padidino pranašumą (34:19), 15 taškų ekipas skyrė ir įpusėjus ketvirčiui (36:21). Iki didžiosios pertraukos tiksliau krepšį atakavę (48,6 proc. – 34,4 proc.) ir rečiau klydę (6-14) lietuviai persvaros neiššvaistė (41:26).

Dominuojančias pozicijas Lietuvos krepšininkai išlaikė ir trečiajame kėlinyje (54:30, 7min.), kuriame nemažino tempo ir kontroliavo situaciją aikštėje. Iki ketvirčio pabaigos Danijos komandai nepavyko priartėti (66:47.) Intrigos nebuvo ir paskutinėje mačo dalyje. Lietuvos ekipa žaidė užtikrintai (76:53, 5min.) ir pergalės iš rankų nepaleido.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais penktadienį (08.29) su Rusijos ir Suomijos komandų poros laimėtoja.