Šešiolikmečiai tęsia pergalingą žygį

2015 08 08 20:41
musukrepsinis.lt nuotrauka

Lietuvos šešiolikmečių (U16) vaikinų rinktinė pergalingai baigė pirmąjį Europos čempionato etapą. Trečiose B grupės rungtynėse Gedimino Petrausko auklėtiniai 96:70 (30:17, 28:21, 22:12, 16:20) užtikrintai įveikė Izraelio bendraamžius. Tris pergales iš tiek pat galimų iškovojusi Lietuvos rinktinėje B grupėje užėmė pirmąją vietą ir į antrąjį etapą keliauja su trimis įskaitinėmis pergalėmis.

Lietuviai kiek geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (49–43), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24–14), mažiau klydo (14–19). Šeimininkai tiksliau atakavo krepšį ir nusileido varžovams tik nuo baudų metimų linijos. Rezultatyviausias Lietuvos ekipoje buvo Ignas Sargiūnas, pelnęs 17 taškų ir pataikęs 5 iš 5 tolimų metimų. Tomas Balčiūnas pridėjo 16 taškų (9 atk.kam.), Grantas Vasiliauskas įmetė 13 (8 atk.kam.), 12 – Lukas Uleckas (5 rez. Perd., 5 atk.kam.).

Lietuvos krepšininkai sėkmingai pradėjo rungtynes ir iš karto parodė svečiams, kad nuolaidžiauti nebus linkę. Įpusėjus ketvirčiui tiksliai atakavę lietuviai pirmavo 19:7, priešnuodžių lietuviams Izraelio atstovai nerado iki kėlinio pabaigos – 30:17.

Antrajame ketvirtyje lietuviai toliau išlaikė iniciatyvą savo rankose ir neleido priartėti varžovams. Sužaidus 3 minutes šeimininkai turėjo 16 taškų persvarą (39:23), dar po 2 minučių Izraelio krepšininkai kiek priartėjo (30:41), bet prasidėjus didžiajai pertraukai vilčių varžovams neteikę lietuviai pirmavo triuškinančiu skirtumu – 58:38.

Situacija nesikeitė ir trečiajame kėlinyje, kuriame lietuviai dominavo puolime ir sužaidus 5 minutes turėjo užtikrintą persvarą (68:41). Nors svečiai stengėsi pakreipti žaidimo eigą sau naudinga linkme, bet neįstengė sustabdyti pakiliai žaidusių lietuvių, kurie prieš lemiamą mačo dalį praktiškai buvo išsprendę rungtynių baigtį – 80:50.

Paskutinės 10 minučių buvo daugiau formalumas. Nors ketvirtą kėlinį svečiai laimėjo 16:20, bet didesnių problemų lietuviams nesukėlė.