Šešiolikmečiai žengė į pusfinalį

2015 08 14 21:16
musukrepsinis.lt nuotrauka

Lietuvos šešiolikmečių rinktinė Kaune vykstančiame „Paysera“ Europos jaunučių krepšinio čempionato užtikrintai peržengė ketvirtfinalio barjerą ir užsitikrino vietą 2016 m. pasaulio jaunučių čempionate Ispanijoje. Gedimino Petrausko auklėtiniai 93:74 (21:23, 22:15, 25:21, 25:15) įveikė bendraamžius iš Suomijos ir pateko į pusfinalį, kuriame susitiks su Turkijos ir Serbijos poros nugalėtoja.

Pirmieji pabėgti į priekį pabandė Suomijos krepšininkai. Pirmojo ketvirčio viduryje pelnę aštuonis taškus be atsako, lietuvių varžovai atitrūko 15:8. Tačiau labiau įsibėgėti suomiams Lietuvos rinktinė neleido ir iki ketvirčio pabaigos deficitą sumiki dviejų taškų.

Antrajame ketvirtyje iniciatyvą perėmė šeimininkai. Puikiai į žaidimą nuo atsarginio suolelio įsilieję Arnas Velička, Vitalijus Kozys ir Lukas Uleckas pagyvino lietuvių puolimą, o 8:0 spurtavę mūsiškiai išsiveržė į priekį 39:31.

Prieš ilgąją pertrauką į priekį išsiveržę 43:38, mūsiškiai tęsė sėkmingą žaidimą ir trečiajame kėlinyje. Nors ketvirčio pradžioje suomiai ir buvo trumpam išsiveržę į priekį (52:50), lietuvių atsakas buvo galingas.

Laimėję atkarpą 18:6, lietuviai besibaigiant trečiajam ketvirčiui įgijo dviženklį pranašumą (68:58), o ketvirtajame ir toliau laikė žaidimo vadžias savo rankose.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Suomijos krepšininkai pelnė šešis taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki šešių taškų (70:76), tačiau Tado Vaičiūno tritaškis nutraukė varžovų spurtą, o netrukus dar du tolimus metimus pataikę lietuviai atitolo 86:72.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė V. Kozys (7 atk. kam) ir A. Velička (6 kl.), pelnę po 18 taškų. T. Vaičiūnas ir Tomas Grantas Vasiliauskas (6 atk. kam., 3 per. kam.) surinko po 12 taškų, o L. Uleckas pelnė 9 taškus. Tomas Balčiūno sąskaitoje 8 taškai ir 11 atkovotų kamuolių, Elvio Juozaičio – 8 taškai ir 8 atkovoti kamuoliai.