Shaqas žavisi Jono Valančiūno žaidimu

2016 05 04 14:27
Reuters/Scanpix nuotrauka

Pirmose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos rungtynėse su Majamio „Heat“ komanda driokstelėjęs Jonas Valančiūnas buvo geriausias Toronto „Raptors“ ekipos žaidėjas.

Lietuvos rinktinės centras per pirmąsias aštuonias pirmojo kėlinio minutes pelnė 10 iš visų 18 komandos taškų, o iš viso po pirmosios mačo dalies savo sąskaitoje turėjo 14 taškų ir 6 atkovotus kamuolius.

Tokiu sėkmingu žaidimu nublankusias „Raptors“ žvaigdes Kyle'ą Lowry ir DeMarą DeRozaną užgožęs uteniškis sulaukė krepšinio analitiko pareigas dabar einančio Shaquille'o O'Nealo pagyrų.

„Kuomet „Raptors“ žvaigždės krepšį atakuoja vos 32 procentų taiklumu, likusieji komandos žaidėjai turi žaisti gerai ir dar labiau stengtis, o tai būtent ir atlieka Valančiūnas. Jis darbuojasi gynyboje, greitai perbėga į puolimą ir pelno lengvus taškus. Jonas – vienas svarbiausių „Raptors“ žaidėjų“, – ilgosios pertraukos metu kalbėjo O'Nealas.

Negailėdamas pagyrui Valančiūnui, NBA legenda greitai surado jam ir palyginimą.

„Ketvirtfinalio seriją su Indianos „Pacers“ „Raptors“ laimėjo ir su stringančiais lyderiais, tačiau nežinau, ar jiems tą pavyks padaryti ir kovoje su „Heat“, – pridūrė O'Nealas.

Iš viso 24 taškus surinkusiam Valančiūnui šios rungtynės buvo rezultatyviausias per karjerą atkrintamosiose varžybose. Jis taip pat atkovojo 14 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus ir surinko 36 naudingumo balus.

Tiek pagal rezultatyvumą, tiek pagal naudingumą Valančiūnas buvo nepralenkiamas „Raptors“ gretose, tačiau pergalingam startui pusfinalyje to nepakako – Kanados klubas namuose krito per pratęsimą 96:102.