"Šiauliai" artėja "bronzos" link

2006 05 09 0:00

Pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažajame finale iškovojo "Šiaulių" krepšininkai. Jie namie po atkaklios kovos 86:72 įveikė Kėdainių "Nevėžio" komandą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Pusfinalio serijoje privertę suklupti Vilniaus "Lietuvos ryto" ekipą, kėdainiškiai nemalonumų pridarė ir "Šiauliams". "Nevėžio" krepšininkai tris kėlinius su aikštės šeimininkais kovojo taškas į tašką. Pastariesiems pavyko atitrūkti tik per paskutiniąsias 10 mačo minučių. Iki rungtynių pabaigos likus 7 minutėms šiauliečiai spurtavo 17:0 ir įgijo pergalingą pranašumą (79:61).

Vyriausiasis "Nevėžio" ekipos treneris Gintaras Leonavičius pripažino, kad nesėkmę lėmė prastas jo auklėtinių žaidimas baudos aikštelėje: "Kovojome apylygiai, kol šiauliečiai rado silpną mūsų vietą - po krepšiu, - sakė "Nevėžio" treneris Gintaras Leonavičius. - Trys mūsų aukštaūgiai pakaitomis bandė sustabdyti itin agresyviai žaidusį Artūrą Masiulį, bet nesėkmingai".

ŠIAULIAI - NEVĖŽIS 86:72. Kėliniai: 16:18, 22:22, 20:16, 28:16. Šiauliai: Masiulis 19 (8 atk.k.), Vaičiūnas 17, Jomantas 16, Pakamanis 11, Pauliukėnas 9, Danusevičius 8, Vaškys 4, Klimavičius 2 (Ruikis, Mažutis). Nevėžis: Česnauskis 14, Stankus 13, Janišius 10, Adomavičius 10, Sakalauskas 9, Počiuipa 6, Sirutavičius 5, Maceina 3, Savostjanovas 2. Taiklumas: dvitaškiai 35/55 (63,6) ir 20/31 (64,5), tritaškiai 2/13 (15,4) ir 9/25 (36), baudos 10/24 (41,7) ir 5/20 (25). Atkovoti kamuoliai 32 ir 28, rezultatyvūs perdavimai 18 ir 14, perimti kamuoliai 9 ir 4, klaidos 10 ir 17, blokuoti metimai 3 ir 1. Serija 1-0.