"Šiauliai" atkuto antrojoje mačo dalyje

2008 04 11 0:00
Po didžiosios pertraukos M.Prekevičius (kairėje) padėjo saviškiams atimti iniciatyvą iš "Nevėžio".
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Pirmąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio rungtynes "Šiauliams" pralaimėjusio Kėdainių "Nevėžio" treneris Gintaras Leonavičius neslėpė, kad per antrą susitikimą namie auklėtiniai labai pasistengs: "Trokštame grįžti į Šiaulius."

Trečiąją vietą reguliariajame LKL sezone užėmę "Šiaulių" krepšininkai pergale pradėjo ketvirtfinalio varžybas. Trečiadienį

Roberto Giedraičio auklėtiniai savo arenoje 75:67 (19:23, 12:17, 24:14, 20:13) nugalėjo Kėdainių "Nevėžį" ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0. Antrąsias rungtynes Kėdainiuose komandos žais balandžio 16 dieną.

Rungtynes geriau pradėję kėdainiškiai pirmajame kėlinyje pirmavo 12:2, o baigiantis antrajam buvo įgiję 13 taškų persvarą 40:27 (19 min.). Per pirmąsias 20 minučių iš svečių sunkiai sustabdomas buvo

Povilas Butkevičius, pelnęs 15 taškų ir 12 kartų atkovojęs kamuolį.

Vaizdas aikštelėje pasikeitė po didžiosios pertraukos. Šeimininkai, vedami Mariaus Prekevičiaus, 28 min. pirmąsyk išsiveržė į priekį (51:49), o per paskutinį ketvirtį nutolo 71:62.

"Mums labiausiai stigo susikaupimo, - po rungtynių kalbėjo rezultatyviausiai "Šiaulių" ekipoje žaidęs (20 tšk.) M.Prekevičius. -

Prisimindami atkaklias reguliariojo sezono rungtynes žinojome, kad varžovai kabinsis iš paskutiniųjų. Tačiau mačo pradžioje nepadarėme to, kas buvo suplanuota."

Po 15 taškų nugalėtojams pelnė Virginijus Praškevičius ir Donatas Zavackas, po 8 - Saulius Kuzminskas ir Antonio Grantas. "Nevėžio" ekipoje dviženklį taškų kraitį surinko du krepšininkai: P.Butkevičius - 25 tšk. (2-10/14, 3-1/1, 1-2/2) bei 14 atk. kam. ir Žydrūnas Stankus - 16 tšk. (2-4/11, 3-2/8).

"Mums labiausiai trūko šalto proto ir sėkmės, - šypsojosi vienas "Nevėžio" lyderių Ž.Stankus. - Jei Fortūna būtų buvusi palankesnė, galėjome išsivežti pergalę."

"Kai du žaidėjai tarpusavyje nesusitaria, griūva visa gynybos piramidė, - po rungtynių "Šiaulių" svetainei sakė nugalėtojų treneris R.Giedraitis. - Ištaisę klaidas, antrojoje rungtynių dalyje vyrai kovėsi pagirtinai."

"Nevėžio" strategas G.Leonavičius pripažino, kad labiausiai jo auklėtiniams trūko jėgų: "Manau, tik dėl to rungtynių pabaigoje buvo skubotų metimų. Mes išeikvojome gerokai daugiau jėgų nei šeimininkai."