"Šiauliai" atsitiesė po Rygos ASK antausio

2009 04 08 0:00

"Šiaulių" krepšininkai savo arenoje nugalėjo Klaipėdos "Neptūną" ir, likus žaisti vienam turui, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariajame sezone užėmė trečiąją vietą.

Pirmadienį "Šiaulių" klubas namie 100:74 sutriuškino "Neptūną" ir, iškovoję keturioliktą pergalę, žemiau nebenukris. Klaipėdos ekipa jau anksčiau užsitikrino penktąją vietą, tad vienuoliktasis pralaimėjimas jai nieko nelėmė.

Iš nugalėtojų sėkmingiausiai žaidė Gintaras Kadžiulis (21 tšk.) ir

Saulius Kuzminskas (16). "Neptūno" komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Martynas Mažeika (23 tšk.).

Atkakli kova vyko tik pirmas penkias minutes, kai po M.Mažeikos baudų metimų svečiai pirmavo minimalia persvara - 9:8. Netrukus šeimininkai laimėjo atkarpą 16:0 (24:9) ir užtikrintai keliavo iki pergalingos pabaigos.

Šiauliečių aktyvus žaidimas ginantis nuolat vertė svečių strategą Rytį Vaišvilą griebtis už galvos - uostamiesčio ekipa per pirmus du kėlinius net 16 kartų prarado kamuolį.

"Mums šios rungtynės nieko nebelėmė. Matyt, ši aplinkybė ir susilpnino žaidėjų motyvaciją, - po pralaimėjimo kalbėjo "Neptūno" treneris R.Vaišvila. - Starto penketo žaidėjai dar stengėsi, tačiau atsarginių krepšininkų indėlis buvo pernelyg menkas."

"Šiaulių" strategas Antanas Sireika pasidžiaugė, kad po skaudaus Rygos ASK antausio komanda atsitiesė: "Mes daug kalbėjomės, analizavome, ir šio vakaro rungtynės parodė, jog einame teisingu keliu."

Balandžio 9 dieną "Alytaus" ir "Šiaulių" rungtynėmis baigsis reguliarusis LKL sezonas. Ši dvikova jau nieko nelems, nes alytiškiai aukščiau devintosios vietos nebepakils.

"Šiauliai" - "Neptūnas" 100:76 (24:16, 26:16, 21:24, 29:18). G.Kadžiulis 21 tšk. (2-4/4, 3-2/6, 1-7/8), S.Kuzminskas 16 (2-7/10, 8 atk. kam.), A.Šležas 13 (2-5/7, 3-1/5), S.Hannah 12 (6 rez. perd., 5 per. kam.), M.Kuzminskas 11, G.Vileita ir V.Praškevičius - po 9; M.Mažeika 23 (2-5/10), A.Eitutavičius 13 (5 klid.), V.Vasylius 12, P.Morkeliūnas 8.