"Šiauliai" grįžo į savo vietą

2008 03 27 0:00
"Šiaulių" treneris nedvejodamas išskyrė V.Praškevičių (kairėje), kuris "visiems rodė pavyzdį, nes kovėsi 110 procentų."
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Sezono viduryje ilgai buvę sau neįprastoje ketvirtojoje vietoje "Šiaulių" krepšininkai reguliarųjį Lietuvos krepšinio lygos sezoną (LKL) baigs būdami treti.

Tai paaiškėjo antradienį, kai šiauliečiai savo arenoje 82:75 nugalėjo Panevėžio "Techasą" ir anksčiau laiko užsitikrino trečiąją vietą. "Šiauliai" reguliarųjį sezoną baigė turėdami 12 pergalių.

Ketvirtojoje vietoje esantys "Alytaus" krepšininkai turi trimis pergalėmis mažiau. Jie ir žaidė trejomis rungtynėmis mažiau. Jei alytiškiai laimėtų visus likusius mačus, jie "Šiaulių" neaplenktų dėl blogesnio tarpusavio rungtynių balanso.

Šeimininkus išgelbėjo spurtas

Rungtynes Šiauliuose panevėžiečiai pradėjo spurtu 9:0 ir pranašumą išlaikė iki didžiosios pertraukos (48:38). Trečiame ketvirtyje šeimininkai pelnė "sausus" 12 taškų ir persvėrė rezultatą 53:48. Įpusėjus paskutiniam kėlinukui "Techasas" išsiveržė į priekį (75:70), tačiau per likusias 5 minutes svečiai taškų nepelnė.

"Šiauliai" po labai ilgos pertraukos galėjo žaisti visa sudėtimi, nes pasveiko kirkšnies raumenį gydęsis aukštaūgis Saulius Kuzminskas.

"Pirmus du kėlinius visiškai nesigynėme, - auklėtiniams priekaištų negailėjo "Šiaulių" treneris Robertas Giedraitis. - Galbūt kai kam atrodė, kad galima vaikščioti po aikštę, o pergalė pati ateis."

Tačiau treneris pasidžiaugė, kad po pertraukos žaidėjai parodė charakterį: "Įrodėme, kaip iš tiesų galime gintis ir pulti. Aišku, sunku žaisti su varžovu, kurio visas starto penketas pataiko iš toli."

Per šią dvikovą panevėžiečiai pataikė 13 tritaškių iš 27 (48 proc.). Beje, labai įdomi baudų metimo statistika: šeimininkai metė 26 baudas, pataikė 21 (81 proc.), o svečiai jas metė 100 proc. taiklumu, tačiau jiems teko mesti tik du kartus.

"Mes nepralaimėjome pradžios, nepralaimėjome pabaigos, bet smarkiai nusileidome trečio kėlinio pradžioje. Ši 0:15 pralaimėta atkarpa ir buvo lemiama, nes praradome iniciatyvą", - po rungtynių sakė

"Techaso" treneris Aurimas Matulevičius.

Lyderiai varžovų negailėjo

Panevėžiečių treneris prisipažino labai norėjęs pergalės, nes komanda kovoja dėl šeštosios vietos, kuri jai padėtų ketvirtfinalyje išvengti akistatos su lyderiais Vilniaus "Lietuvos rytu" ir Kauno "Žalgiriu".

O LKL lyderiai antradienį varžovus mindė be gailesčio.

Pirmojoje vietoje esantis "Lietuvos rytas" Kėdainiuose 88:52 nugalėjo "Nevėžį", o LKL čempiono titulą ginantys žalgiriečiai net 50 taškų skirtumu - 104:54 - uostamiestyje įveikė "Neptūną".

"Labai norėjome pergalės. Buvome pilni ryžto ir užsidegimo, tačiau varžovai darė, ką norėjo, o mums nesisekė", - po dvikovos sakė Kėdainių komandos treneris Gintaras Leonavičius.

Vilniečių treneris Aleksandras Trifunovičius tikino, jog po sunkaus sezono Eurolygoje komandai liko gerai sužaisti BBL ir LKL, tad dabar viską darys, kad ekipa žaistų tik pergalingai.

Vilniaus komandoje, kuriai tai buvo 16 pergalė iš eilės, rezultatyviai rungtyniavo po traumos atsigavęs Marijonas Petravičius. Vien per pirmą ketvirtį jis pelnė 13 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, o iš viso surinko 15 taškų.

Per dvikovą Klaipėdoje "Neptūnui" dėl traumų padėti negalėjo Evaldas Dainys ir Grigorijus Šuchovtsovas, o "Žalgiris" rungtyniavo be Marcuso Browno ir Eurelijaus Žukausko. Žalgiriečiai, žaidę rungtynėmis mažiau, savo sąskaitoje turi 13 laimėjimų.

Dar nežaisti mačai

Iki LKL reguliariojo sezono pabaigos liko kiek daugiau nei savaitė. Šiandien čempionate žaidžiamos dvejos rungtynės: "Alytus" - "Žalgiris" ir "Lietuvos rytas" - "Neptūnas". Kovo 29 dieną susitiks "Žalgiris" - "Arvi-Sūduva" ir "Sakalai" - "Alytus". Balandžio pirmąją susikaus "Arvi-Sūduva" - "Techasas", "Sakalai" - "Nevėžis", "Aisčiai-Atletas" - "Neptūnas", ketvirtąją - "Neptūnas" - "Sakalai", "Nevėžis" - "Aisčiai-Atletas" ir "Techasas" - "Alytus". Reguliarųjį sezoną balandžio 5 dieną 18.45 val. užbaigs "Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" dvikova Sporto halėje.

STATISTIKA

"Šiauliai" - "Techasas" 82:75 (17:28, 21:20, 23:13, 21:14). A.Grantas 22, D.Zavackas 15 (8 atk. kam.), M.Prekevičius 12, V.Praškevičius 11, G.Maceina 10 (8 atk. kam., 8 rez. perd.);

M.Budzinauskas 24, C.Hillas 22 (8 rez. perd.), P.Staškūnas 15, P.Williamsas 6.

"Nevėžis" - "Lietuvos rytas" 52:88 (14:23, 9:20, 11:21, 18:24). Ž.Stankus 14, G.Leonavičius 12, A.Viskontas 8; M.Anisimovas 18, H.Price'as ir M.Petravičius po 15, M.Lukauskis 13, K.Bajramovičius 9 (12 atk. kam.).

"Neptūnas" - "Žalgiris" 54:104 (12:20, 12:35, 11:23, 19:26). M.Runkauskas 12, J.Allenas 11 (3-1/8), R.Trakimas ir D.Gailius po 7; G.Jurakas 19 (9 atk. kam.), M.Popovičius 18 (3-5/10), J.Mačiulis 14, D.Šalenga 13, A.Milaknis 10, D.Markota 9 (8 atk. kam.), P.Jankūnas 8, M.Kalnietis 7 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).