"Šiauliai" tvirtai siekia bronzos

2010 05 06 0:00
"Šiaulių" puolėjas M.Kuzminskas didžiąją dalį taškų surinko per paskutinį kėlinį.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

"Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) čempionato mažojo finalo kovą pergalingai pradėjo savo arenoje žaidę etatiniai bronzos medalių laimėtojai "Šiaulių" krepšininkai.

Antano Sireikos treniruojama Saulės miesto komanda trečiadienį 104:75 (22:20, 30:16, 20:18, 32:21) nugalėjo ketvirtą vietą reguliariajame sezone užėmusius Utenos "Juventus" krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0. Antrosios rungtynės bus žaidžiamos gegužės 8 dieną Utenoje.

Šeimininkai diktavo sąlygas.

Krepšinio ekspertai ir mėgėjai vienbalsiai sutaria, jog mažojo finalo favoritė - dvyliktus metus iš eilės dėl LKL bronzos kovojanti "Šiaulių" komanda. Tai vakar šiauliečiai tik patvirtino. Jau nuo pirmųjų minučių šeimininkai užspaudė svečius, penkių minučių atkarpą laimėdami 11:0. Tiesa, dar pirmo ketvirčio pabaigoje uteniškiai grėsmingai priartėjo - 22:20, tačiau per antrą kėlinį "Šiaulių" komanda sudėliojo taškus. Ilsėtis ekipos išėjo "Šiauliams" pirmaujant 16 taškų (52:36). O ketvirto kėlinio pabaigoje šeimininkų persvara jau niekam nekėlė abejonių - 96:66.

Įspūdingai iš nugalėtojų rungtyniavo Arvydas Šikšnius. Jis per pirmą kėlinį pataikė visus keturis tritaškius, o iš viso jo kraityje - 19 taškų (3-5/6). Rezultatyviau už jį rungtyniavo tik Mindaugas Kuzminskas - 21 taškas. Iš pralaimėjusiųjų geriausiai sekėsi Dariui Pakamaniui - 19 tšk.

Ventspilio nenubaudė

Dėl trečiosios vietos besikaunantys "Šiauliai" šiemet liko treti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre ir Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionate. Kaip jau rašėme, BBL mažasis finalas baigėsi skandalu: "Šiauliai" rungtynes prieš "Ventspils" laimėjo 84:83, tačiau latviai užprotestavo, mat vaizdo įraše matyti, jog paskutinis šiauliečių metimas atliktas jau pasibaigus dvikovos laikui. BBL vadovai, laikydamiesi garbingo žaidimo principo, nutarė, jog komandos kitą dieną turi peržaisti, tačiau supykę Latvijos krepšininkai išvyko namo ir jiems įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:20.

Vakar BBL valdybos posėdyje karo kirvis buvo užkastas: nutarta trečią vietą skirti "Šiaulių" ir "Ventspils" klubams bei jiems po lygiai padalyti 15 000 eurų piniginį prizą. "Taip nusprendėme elgdamiesi pagal garbingo žaidimo taisykles, mat BBL nuostatuose neįteisinta vaizdo peržiūra", - vakar LŽ sakė BBL direktorius Romualdas Brazauskas.

Taip pat sudėlioti ir ateinančio sezono BBL čempionato Elito diviziono kontūrai. Šįkart varžysis jau net 12 komandų, o du stipriausi BBL klubai - Kauno "Žalgiris" ir Vilniaus "Lietuvos rytas" prisijungs tik nuo atkrintamųjų varžybų.

Ateinantį sezoną Lietuvai BBL Elito divizione atstovaus "Žalgiris", "Lietuvos rytas", "Šiauliai", Kėdainių "Nevėžis", Vilniaus "Perlas" ir Prienų "Rūdupis"; Latvijai - "Ventspils", Rygos VEF, "Valmiera" ir Liepojos "Lauvas"; Estijai - Talino "Kalev/Cramo" ir TTU, Tartu "TU/Rock" bei Noršiopingo "Dolphins" iš Švedijos.