"Šiauliams" liko vienas žingsnis

2006 05 11 0:00
Kėdainių "Nevėžio" krepšininkams nepavyko revanšuotis už pralaimėjimą Šiauliuose.
Petro Malūko nuotrauka

"Šiaulių" krepšininkams, norintiems trečią kartą iš eilės iškovoti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalius, liko žengti vienintelį žingsnį - per šeštadienį namie vyksiančias trečiąsias LKL mažojo finalo serijos rungtynes dar kartą įveikti Kėdainių "Nevėžio" komandą.

Antradienio vakarą šiauliečiai išvykoje palaužė Kėdainių ekipos pasipriešinimą 69:57 ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0. Šį kartą "Nevėžio" krepšininkams atsilaikyti prieš "Šiaulius" pavyko du kėlinius. Po didžiosios pertraukos šiauliečiai spurtavo ir nutolo.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 47 sekundes, Gytis Sirutavičius turėjo galimybę "Šiaulių" pranašumą sumažinti iki 4 taškų, tačiau iš trijų baudos metimų tikslą pasiekė vos vienas. Kėdainiškiai dar bandė gelbėtis pražangomis, bet jų varžovams rankos prie baudų metimo linijos nedrebėjo.

Nepaisydamas nesėkmės vyriausiasis "Nevėžio" komandos treneris Gintaras Leonavičius pareiškė, kad dar ne viskas prarasta: "Yra numatytos rungtynės, ir jas žaisime. Važiuosime į Šiaulius laimėti, o kaip bus - parodys laikas".

"Šiaulių" komandos strategas Aloyzas Rudys tikino, kad jo komandai pergalę Kėdainiuose lėmė per didžiąją pertrauką padarytos žaidimo korekcijos: "Vyrai po pertraukos ėmė dar atidžiau gintis, todėl dėl geros kolektyvinės gynybos laimėjome šias rungtynes. Mums pavyko pristabdyti Gediminą Maceiną, neutralizuoti varžovų snaiperius".

Rungtynių statistika

NEVĖŽIS - ŠIAULIAI 57:69. Kėliniai: 13:18, 17:10, 11:19, 16:22. Nevėžis: Maceina 20 (8 atk. k.), Česnauskis 13, Počiuipa 5, Adomavičius 5, Sakalauskas 4, Janišius 4 (9 atk. k., 6 kl.), Sirutavičius 3, Stankus 3. Šiauliai: Jomantas 17 (10 atk. k.), Masiulis 16 (9 atk. k.), Vaškys 16 (9 atk. k.), Pakamanis 9, Danusevičius 5, Vaičiūnas 3, Mažutis 2, Klimavičius 1 (Ruikis, Pauliukėnas). Taiklumas: dvitaškiai 20/45 (44,4) ir 21/42 (50), tritaškiai 3/20 (15) ir 2/14 (14,3), baudos 8/14 (57,1) ir 21/36 (58,3). Atkovoti kamuoliai 31 ir 41, rezultatyvūs perdavimai 8 ir 11, perimti kamuoliai 11 ir 12, klaidos 17 ir 17, blokuoti metimai 0 ir 5. Serija 0-2.