Šiauliečiams trūksta kovingumo

2010 10 18 0:00
R.Štelmaheriui nepavyksta atvesti "Perlo" komandos į pergalių kelią.
Petro Malūko nuotrauka

Baltijos krepšinio lygos (BBL) pirmenybėse "Šiaulių" klubui pavyko nutraukti trijų pralaimėjimų seriją.

Savaitgalį šiauliečiai žaidė dvejas rungtynes Estijoje ir Latvijoje. Penktadienį Antano Sireikos auklėtiniai Tartu mieste neprilygo "Rock" - 65:77. Šeštadienį "Šiauliai" išvykoje po dramatiškos kovos ir pratęsimo 93:86 palaužė komandą "Valmiera", nors vienu metu buvo atsilikę nuo jos 15 taškų skirtumu.

"Po pertraukos vyrai gerai padirbėjo gynybos srityje, suvaržė varžovų snaiperius. Kai akys žėrėjo pykčiu, taiklūs buvo ir metimai. Krepšininkai buvo nusiteikę kovai kitaip negu Tartu, ten žaidė neužtikrintai, - pasibaigus rungtynėms kalbėjo A.Sireika. - Tokia sunki pergalė naudinga, nes taip formuojasi žaidėjų charakteris, didėja pasitikėjimas savimi."

Savaitgalį Valmieroje viešėjo ir Kėdainių "Nevėžis". Kėdainiškiai "Valmierą" nugalėjo rezultatu 70:60.

Apmaudžią nesėkmę šeštadienį patyrė Vilniaus "Perlas". Jaunieji vilniečiai namie 75:78 pralaimėjo Švedijos komandai Noršiopingo "Dolphins". Trečio kėlinio pabaigoje "Perlas" turėjo solidų 15 taškų pranašumą (64:49), bet per anksti patikėjo pergale. Švedai tuo pasinaudojo ir sugebėjo laimėti rungtynes. Vilniaus ekipa turėjo galimybę išplėšti pratęsimą, bet Giedriaus Staniulio paskutinę sekundę mestas tritaškis buvo netaiklus.

Naujajam "Perlo" komandos treneriui latviui Robertui Štelmaheriui kol kas nepavyksta iškovoti pirmosios pergalės. 35 metų specialistas "Perlo" strategu tapo praėjusią savaitę. Jis pakeitė iš šių pareigų atleistą kroatą Ivaną Sunarą.

Pirmąsias oficialias rungtynes vadovaujant R.Štelmaheriui "Perlas" trečiadienį 60:75 pralaimėjo Rygos VEF klubui.

"Valmiera" - Kėdainių "Nevėžis" 60:70 (11:27, 12:18, 16:5, 21:20). S.Amolinis, K.Bedritis po 10 tšk., J.Kaufmanis 9; P.Beliavičius 16, E.Dimša ir R.Alijevas po 14.

Tartu "Rock" - "Šiauliai" 77:65 (19:13, 24:12, 16:18, 18:22). C.Eziukwu 17, J.Taltsas 16, G.Tsintsadze 11; D.Gvezdauskas 15, R.Harrisas ir V.Šarakauskas po 13.

Vilniaus "Perlas" - Noršiopingo "Dolphins" 76:79 (20:14, 27:22, 19:18, 10:25). G.Staniulis 13, E.Bendžius ir S.Kulvietis po 12; F.Drainsas 22, J.Kjellbomas ir G.Gervinas po 16.

"Valmiera" - "Šiauliai" 86:93 (28:24, 16:14, 16:16, 14:20, 12:19). J.Kaufmanis 30, K.Ciprussas 17, K.Bedritis 11; D.Gvezdauskas ir R.Harrisas po 23, Vytautas Šarakauskas 18.

Liepojos "Lauvas" - Talino "TTU/Kalev" 82:77 (22:19, 25:14, 12:26, 23:15).

"Ventspils" - "TTU/Kalev" 86:62 (22:11, 26:8, 20:23, 18:20).

"Lauvas" - Talino "Kalev/Cramo" 78:84 (20:20, 23:21, 10:24, 25:19).