"Šiaulių" šūviai išguldė techasiečius

2010 04 15 0:00
Per didžiąją pertrauką A.Sireika taip griežtai pasikalbėjo su "Šiaulių" žaidėjais, kad šie per antrą susitikimo dalį visai sugniuždė "Techasą".
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Šešerius metus iš eilės Lietuvos krepšinio lygos bronzos medalius laimėję "Šiaulių" krepšininkai nesunkiai prasibrovė į stipriausių šalies komandų ketvertą.

Antradienį per antrąsias "Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) ketvirtfinalio rungtynes Panevėžyje Antano Sireikos auklėtiniai 107:70 nugalėjo vietos "Techasą" ir, laimėję seriją 2:0, pateko į pusfinalį.

Tokio skirtumo nesitikėjo.

"Nesitikėjau, kad laimėsime tokiu dideliu skirtumu. Maniau, kova vyks taškas į tašką iki pat finalinės sirenos", - po pergalės pripažino 18 taškų pelnęs ir 30 naudingumo balų surinkęs Arvydas Šikšnius, kuris pirmadienį su Vilniaus MRU komanda šalies studentų krepšinio lygoje iškovojo sidabro medalį.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų rungtyniavo 22 taškus pelnęs Mindaugas Kuzminskas. "Techaso" ekipoje sėkmingiausiai žaidė Vaidotas Volkus, jo sąskaitoje 18 taškų.

Panevėžio komandai ir per antras ketvirtfinalio rungtynes negalėjo padėti vienas jos lyderių Laimonas Lukoševičius. Kelį susižeidęs gynėjas, vidutiniškai per rungtynes pelnantis 14,4 taško, vylėsi, kad iki atsakomųjų rungtynių skausmai atslūgs, bet, deja, jo viltys neišsipildė.

Įsibėgėjo po pertraukos

Intriga Panevėžyje truko tik iki didžiosios pertraukos - po dviejų kėlinių svečiai turėjo kuklią trijų taškų (48:45) atsargą. Tačiau šiauliečiams pakako vieno ketvirčio, per kurį sudėliojo visus taškus: trečias kėlinys laimėtas net 32:7.

"Po pertraukos jie mus tiesiog sušaudė", - rankomis skėsčiojo Panevėžio ekipos treneris Gintaras Leonavičius.

"Per pertrauką žaidėjams pasakiau, jog reikia mokytis iš klaidų. Vyrai padarė išvadas, antroje dalyje atsikratė įtampos ir parodė, kad dabar esame puikios formos", - už du paskutinius kėlinius auklėtinius gyrė "Šiaulių" treneris Antanas Sireika.

Reiks kautis dar labiau

"Šiaulių" komanda pusfinalyje susitiks su Kauno "Žalgirio" ir Prienų "Rūdupio" ketvirtfinalio mačo nugalėtoju. Šioje serijoje 1:0 (89:54) pirmauja LKL vicečempionas Kauno "Žalgiris". Antrosios rungtynės vyks balandžio 17 dieną Prienuose.

Niekas neabejoja, jog "Žalgiris" nesunkiai laimės ir antrą dvikovą su prieniškiais. "Šiaulių" treneris A.Sireika, pusfinalyje laukdamas "Žalgirio", teigė, kad jo auklėtiniams dabar psichologiškai bus lengviau, bet techniškai ir fiziškai - sunkiau.

"Žalgiris" yra "Žalgiris" ir su juo reikės kautis dar labiau", - pabrėžė treneris.

Jam pritarė ir šiauliečių dvidešimtmetis puolėjas M.Kuzminskas: "Dabar atsipalaidavimo negali būti, nes prasidės svarbiausios sezono kovos. Bet mes dar labiau dirbsime ir bandysime pateikti staigmenų."

Kova dėl elito

Prienų ekipa, laukdama atsakomosios ketvirtfinalio dvikovos su LKL vicečempionais, laiko veltui neleido. Antradienį "Rūdupis" žaidė pirmąsias pereinamąsias rungtynes dėl teisės 2010-2011 metų sezoną rungtyniauti Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione. Prieniškių varžovas - paskutinę vietą Elito divizione užėmęs Kėdainių "Nevėžis". Savo arenoje kėdainiškiai antradienį buvo pakylėti - Iššūkio taurės finalininkas "Rūdupis" įveiktas 85:70 (24:23, 19:18, 14:16, 28:13).

21 tašką Elito diviziono autsaideriams pelnė Darius Gvezdauskas, 20 taškų surinko ir 20 kamuolių atkovojo naudingiausias LKL reguliariojo sezono žaidėjas Egidijus Dimša, 19 taškų įmetė Tomas Rakauskas, 15 - Paulius Beliavičius. Iš svečių išsiskyrė Povilas Šakinis (20 tšk.) ir Giedrius Jankauskas (16).

"Šįkart garsius ir patyrusius vardus nugalėjo mūsų jaunų krepšininkų kovingumas. Jautėme didelę įtampą, buvome aršiai provokuojami, tačiau atsilaikėme", - po susitikimo sakė "Nevėžio" treneris Kastytis Kundrotas.

"Rūdupio" strategas Virginijus Šeškus neturėjo ko kaltinti: "Nieko negalime kaltinti - patys pralaimėjome. Jaučiu, kad mūsų krepšininkai jau gyvena atostogų nuotaikomis. Jie nevykdė elementarių nurodymų. Atrodė, lyg darytų viską atbulai."

Antrosios pereinamosios rungtynės šiandien žaidžiamos Prienuose. Šioje serijoje kovojama iki dviejų pergalių.

LKL ketvirtfinalis

Panevėžio "Techasas" - "Šiauliai" 70:107 (21:26, 24:22, 7:32, 18:27). V.Volkus 18 tšk. (3-4/8, 8 atk. kam.), R.Streikus 14, K.Petrukonis 13, T.Černeckis 10, E.Ežerskis 7; M.Kuzminskas 22 (2-8/13, 4 per. kam.), A.Šikšnius 18 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), M.Žukauskas 17 (2-6/7, 6 atk. kam.), D.Gailius 16, D.Low 15 (7 rez. perd.), R.Grafas 12, M.Prekevičius 7. Serija 0:2.