Sidabrinis krepšys grįžta į Barseloną

2010 05 10 0:00
L.Kleiza Paryžiuje gavo prizą, skiriamą rezultatyviausiam Eurolygos sezono žaidėjui.

Permainingas ir kupinas įspūdingų įvykių ULEB Eurolygos krepšinio sezonas vakar baigėsi ispanų "Barcelona" komandos triumfu finalinėse rungtynėse Paryžiuje.

"Bercy" sporto rūmuose vykusiame finale "Barcelona" 86:68 paklupdė Graikijos klubą Pirėjo "Olympiakos", kuriam atstovauja Linas Kleiza ir iškovojo Eurolygos nugalėtojams įteikiamą sidabrinį krepšį. Vienas šios dvikovos teisėjų buvo lietuvis Romualdas Brazauskas. Rungtynės prasidėjo L.Kleizos tritaškiu, tačiau vėliau jis ilgai tūnojo šešėlyje - varžovai neleido pasireikšti rezultatyviausiam Eurolygos žaidėjui. L.Kleiza finale iš viso surinko 13 taškų, tačiau pataikė tik 3 dvitaškius iš 8, suklydo 4 kartus ir išnaudojo 5 pražangų limitą.

Barselonos krepšininkai finale dominavo visų rungtynių metu. Jie žaidė darniai, demonstravo komandinį krepšinį. Tuo metu "Olympiakos" žaidėjai dažnai piktnaudžiavo individualiais veiksmais, puldavo tiesmukai.

Stipriausiu Europos klubu "Barcelona" tapo po septynerių metų pertraukos. Iš tos auksinės 2003-iųjų komandos Katalonijos klube šį sezoną žaidė vienintelis Juanas Carlosas Navarro.

Krepšinio ekspertai pažymi, kad Barselonos ekipa nusipelnė laimėti Eurolygą, nes viso sezono metu žaidė užtikrintai, išvengė kitoms komandoms pasitaikančių žaidimo duobių. Per visą Eurolygos sezoną "Barcelona" sužaidė 22 rungtynes ir patyrė vos dvi nesėkmes.

Bronza - į Maskvą

Prieš didįjį finalą vakar buvo surengtos rungtynės dėl trečiosios vietos, kuriose susitiko klubai, patyrę nesėkmes penktadienį vykusių pusfinalių metu. Mažajame finale varžėsi Rusijos čempionai Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku ir Belgrado "Partizan" ekipa iš Serbijos.

Šios rungtynės būtų papuošusius ir finalą. Viso susitikimo metu nė vienai komandai nepavykdavo įgyti solidesnio pranašumo, dažnai keitėsi pirmaujanti ekipa. Baigiantis mačui, CSKA pirmavo 78:76, tačiau "Partizan" įžaidėjas Bo McCalebbas žaibišku greičiu prasiveržė pro visą aikštę ir prieš pat finalinę sireną išlygino rezultatą - 78:78. Pratęsimo metu toliau vyko kova taškas į tašką ir nugalėtoją lėmė vienas metimas. Prieš pat dvikovos pabaigą lemtingą tritaškį pataikė Johnas Robertas Holdenas, išplėšęs pergalę CSKA 90:88. R.Šiškauskas šiame mače pelnė 13 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Aštuntajame Eurolygos Finalo ketverte žaidusiam Maskvos klubui penktadienį nepavyko prasibrauti į finalą. Pusfinalyje maskviečiai 54:64 (11:12, 10:17, 20:18, 13:17) nusileido "Barcelona" komandai.

Šiose rungtynės abi komandos nepriekaištingai plušo gynyboje. "Kėlėme tikslą sustabdyti "Barcelona" puolimą. Tai pavyko - varžovai įmetė tik 64 taškus, tačiau patys puolime nenuveikėme nieko", - po rungtynių konstatavo CSKA treneris Jevgenijus Pašutinas.

Lemtingas šuolis

Kitame Eurolygos pusfinalyje vyko kur kas įnirtingesnė dvikova. "Olympiakos" tik po pratęsimo 83:80 (15:17, 18:11, 19:24, 15:15, 16:13) palaužė "Partizan".

Favoritų siaubu šiemet praminti Belgrado krepšininkai visas rungtynes alsavo į nugaras "Olympiakos" žvaigždynui ir tik per plauką neišplėšė pergalės. Tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms, blykstelėjo B.McCalebbas. Jis įmetė dvitaškį po prasiveržimo, kuris buvo labai panašus į vakarykštį jo metimą baigiantis dvikovai su CSKA. B.McCalebbo metimas išvedė "Partizan" į priekį 67:65. "Olympiakos" atakai buvo likusios 6,8 sekundės. Tačiau Pirėjo klubas laimingo atsitiktinumo dėka sugebėjo išplėšti pratęsimą - Milošas Teodosičius labai netaikliai atakavo iš trijų taškų zonos, bet be priežiūros paliktas Joshas Childressas ore sugavo kamuolį ir įdėjo jį į krepšį - 67:67. Pratęsimo metu abi komandos itin taikliai atakavo krepšį, tačiau pergalę sugebėjo išplėšti "Olympiakos". Puikiai rungtyniavęs L.Kleiza įmetė 19 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Du titulai

Šeštadienį Eurolygos vadovai Paryžiuje surengė šventinį renginį, per kurį apdovanojo geriausius šio sezono krepšininkus. L.Kleizos ir R.Šiškausko indėlis į savo komandų pergales taip pat neliko nepastebėtas.

25 metų L.Kleiza susižėrė du apdovanojimus. "Olympiakos" puolėjas pelnė rezultatyviausio sezono žaidėjo (17,3 tšk.) prizą ir buvo išrinktas į simbolinį pirmąjį viso sezono penketą. Čia pateko ir M.Teodosičius, Juanas Carlosas Navarro ("Barcelona"), Viktoras Chriapa (CSKA) bei Aleksandras Maričius ("Partizan"). 31 m. R.Šiškauskas buvo išrinktas į simbolinį antrąjį penketą.

Naudingiausio viso sezono Eurolygos žaidėjo titulas atiteko M.Teodosičiui. 23-ejų serbas šį sezoną per rungtynes vidutiniškai pelnydavo 13,5 taško, atkovodavo 2,5 kamuolio, atlikdavo po 5 rezultatyvius perdavimus ir perimdavo 1,8 kamuolio.

Jauniai į finalą nepateko

Šį sezoną Eurolygoje rungtyniavusiems Vilniaus "Lietuvos ryto" ir Kauno "Žalgirio" klubams Finalo ketvertas buvo nepasiekiamas. Tačiau Paryžiuje lietuviška komanda buvo - "Žalgirio" jaunieji krepšininkai varžėsi Eurolygos jaunių iki 18 metų turnyre.

Jaunieji žalgiriečiai B grupės varžybas pradėjo įtikinama pergale 90:66 prieš Sevilijos "Cajasol" (Ispanija), o vėliau 84:71 palaužė ir Liublianos "Union Olimpija" (Slovėnija) ekipą. Tačiau lemiamose rungtynėse dėl teisės patekti į finalą Arūno Visocko auklėtiniai 82:89 nusileido turnyro šeimininkams, Paryžiaus INSEP jauniams.

Žalgiriečių skriaudikai INSEP tapo turnyro čempionais, vakar finale 83:73 nugalėję Železniko FMP jaunius iš Serbijos.

Finalas

"Barcelona" - "Olympiakos" 86:68 (28:19, 19:17, 17:14, 22:18). J.C.Navarro 21, P.Mickaelis 14, R.Rubio 9; J.Childressas 15, L.Kleiza 13, T.Papaloukas 12.

Rungtynės dėl 3 vietos

CSKA - "Partizan" 90:88 (25:20, 22:24, 14:18, 17:16; 12:10) po pratęsimo. T.Langdonas 32, V.Chriapa 17, R.Šiškauskas 13; L.Robertsas 16, A.Maričius ir D.Kečmanas po 15.

Pusfinaliai

"Barcelona" - CSKA 64:54 (12:11, 17:10, 18:20, 17:13). F.Vazquezas 11, J.C.Navarro ir R.Rubio po 10; R.Šiškauskas 19, T.Langdonas 12, A.Kaunas 9.

"Partizan" - "Olympiakos" 80:83 (17:15, 11:18, 24:19, 15:15; 13:16) po pratęsimo. B.McCalebbas 21, A.Maričius 17, J.Vesely 13; L.Kleiza 19 (11 atk. kam.), M.Teodosičius ir J.Childressas po 17.