Siena neperlipta

2010 10 28 0:00
R.Kaukėnas (atakuoja) daugiausiai prisidėjo prie Sienos komandos pergalės Vilniuje.
Petro Malūko nuotrauka

ULEB Eurolygoje Vilniaus "Lietuvos rytui" pergalių dar teks palaukti.

Per C grupės antro turo rungtynes Lietuvos čempionams nepavyko savo žiūrovų pamaloninti teigiamomis emocijomis. Rimanto Kaukėno ir Kšyštofo Lavrinovičiaus vedina Sienos "Montepaschi" 79:75 (15:21, 24:18, 21:19, 19:17) įveikė "Lietuvos rytą" ir iškovojo antrą pergalę. Aleksandro Trifunovičiaus auklėtinių planus švęsti pirmą pergalę suardė 19 klaidų ir tik 2 tolimi metimai iš 16 (12 proc.). Beje, abu tritaškiai pelnyti tik paskutiniame kėlinyje.

Sienos klube žaidžiantys lietuviai kartu pelnė 29 taškus: R.Kaukėnas 16, K.Lavrinovčius 13. Vilniaus komandoje rezultatyviausiai žaidė Milko Bjelica (18 tšk.) ir 14 taškų surinkęs bei 12 kamuolių atkovojęs Kenanas Bajramovičius.

Aktyviai rungtynes pradėję "Lietuvos ryto" žaidėjai pirmavo 11:6, o po taiklaus Kenano Bajramovičiaus dvitaškio pavyko įgyti ir 8 taškų pranašumą - 19:11. Audringai palaikomi savų žiūrovų vilniečiai antrą kėlinį pradėjo dvejomis greitomis atakomis ir skirtumas tapo dviženklis - 25:15.

Aktyviau į žaidimą įsijungus R.Kaukėnui ir K.Lavrinovčiui, šeimininkams liko tik 3 taškų atsarga (25:22). Vilniaus komanda dar pabandė pabėgti (po Jono Valančiūno dvitaškio 33:25), tačiau varžovai pradėjo šaudyti iš toli ir iki ilgosios pertraukos rezultatą išlygino - 39:39.

Trečiame kėlinyje pirmuosius savo taškus pelnė Eurolygoje debiutavęs "Lietuvos ryto" naujokas Khalidas El-Aminas. Abi ekipos neleido viena kitai labiau atitrūkti, tad kova vyko iki paskutinės sekundės. Per paskutinę minutę varžovams pirmaujant 75:71 K.Lavrinovičiaus ranka sudrebėjo metant baudas. O žaibiška vilniečių ataka baigėsi M.Gecevičiaus tritaškiu, tačiau niekas nesutrukdė Bo McCalebbui pelnyti dvitaškį - 74:77. Per likusias 5 sekundes "Montepaschi" žaidėjai neleido šeimininkams mesti iš toli. K.El- Aminas pataikė pirmą baudos metimą, antras neįkrito. Kamuolį atkovojo svečiai... Pergalė išslydo.