Skęstantis "Alytus" nesišaukia pagalbos

2011 01 13 0:00
"Perlas" - "Techasas": lengvai laimėję paskutinį kėlinį panevėžiečiai (balta apranga) įsirašė riebų tašką.
Alinos Ožič nuotrauka

Iš "Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) čempionato dugno neišsikapstantis "Alytus" byra - antradienį šio klubo garbę gynė vos šeši žaidėjai.

LKL čempionate užvakar žaistos ketverios rungtynės. Net tris pergales išsivežė svečiai. Atkakliausia kova vyko Saulės mieste, kur vietos "Šiauliai" tik po pratęsimo įveikė Klaipėdos "Neptūną". Tai buvo vienintelė komanda, antradienį šventusi pergalę namie.

Pastiprinimo neieškos

Paskutinę, tryliktąją, vietą užimantis "Alytus" išlieka vienintelis, dar neiškovojęs pergalės. Šįkart alytiškiams savo arenoje teko pripažinti "Kauno" krepšininkų pranašumą - 79:91. Dzūkijos komandai tai buvo dvyliktas iš eilės pralaimėjimas.

"Alytus" šioms rungtynėms registravo tik septynis krepšininkus, aikštėje pasirodė tik šeši.

Dvikovos išvakarėse su "Alytaus" klubu atsisveikino 206 cm ūgio vidurio puolėjas Vitalijus Lukša. Vidutiniškai 6,3 taško per rungtynes pelnydavęs aukštaūgis persikėlė į "Mažeikių" komandą, kuri jam pasiūlė finansiškai patrauklesnį kontraktą.

Dzūkijos sostinės ekipoje nebežais ir 200 cm ūgio puolėjas Vaidas Trepočka. Pasak komandos trenerio Mindaugo Jaruševičiaus, šis krepšininkas treniruotėse nepasirodė po sausio 5-osios išvykos į Panevėžį, kur žaista su vietos "Techasu".

"Alytui" šį sezoną padėti negalės ir 200 cm ūgio puolėjas Rytis Adomavičius. Ekipos kapitonas patyrė kojos traumą ir aikštelėje daugiau nebepasirodys. Susidarius tokiai situacijai, kapitono pareigas perėmė kitas alytiškis Saulius Dumbliauskas.

Pasak oficialios klubo svetainės internete, ekipos vadovai pastiprinimo neieškos ir sezoną baigs dabartinės sudėties. Nepaisydami tokios situacijos šeimininkai antradienį deramai kovojo su Mindaugo Lukošiaus treniruojama "Kauno" ekipa. Paskutiniame kėlinuke alytiškiai sugebėjo svečių skirtumą ištirpdyti iki vienženklio skaičiaus, tačiau su 6 žaidėjais nepavyko išspausti stebuklo.

Dievas koregavo žaidimą

Antano Sireikos treniruojami "Šiaulių" krepšininkai tik po pratęsimo 99:92 nugalėjo uostamiesčio "Neptūną" ir iškovojo septintą pergalę iš 11 galimų.

Prasidėjus paskutinei minutei klaipėdiečiai jau neabejojo, kad pergalė jų - 84:78. Tačiau per likusį laiką šeimininkai dukart atėmė kamuolį iš svečių ir, pelnę 6 taškus, išplėšė pratęsimą. Per papildomas penkias minutes šiauliečiai jautėsi daug drąsiau ir iškovojo ketvirtą iš eilės pergalę LKL čempionate.

"Tai skaudi pamoka, iš kurios, tikiuosi, turėsime daug naudos, - apmaudo neslėpė "Neptūno" vyriausiasis treneris Robertas Kuncaitis, kuriam sausio 9-ąją sukako 47-eri. - Apmaudžiausia, kad turėjome pergalę ir ją išleidome iš rankų. Per anksti pradėjome džiaugtis, todėl Dievas viską pasuko kitaip."

"Dievas yra teisingas. Jis pamatė, kad žiūrine pro pirštus į varžovus, ir pateikė mums scenarijų, kokio nenorėjau matyti. Įsivėlėme į neparankų žaidimą, iš kurio tik paskutinėmis sekundėmis pavyko išsikapstyti. Esu labai nepatenkintas, kaip auklėtiniai žaidė", - pyko šeimininkų treneris A.Sireika.

Per anksti patikėjo

Tylos minute pagerbę praėjusių metų pabaigoje Anapilin iškeliavusį komandos strategą Rimą Girskį, Kėdainių "Nevėžio" krepšininkai buvo kupini ryžto įsirašyti šeštą pergalę šiame čempionate. Tačiau planas nepavyko - Palangos ekipa "Naglis-Adakris" namo išvyko, iškovojusi penktą pergalę - 86:82.

Trečiame kėlinyje "Nevėžis" susikrovė 16 taškų persvarą, tačiau aukštyn kojom viską apvertė paskutinis ketvirtis, kurį palangiškiai laimėjo 27:13.

"Nevėžio" treneris Gintaras Krapikas prisipažino, kad po pirmos nesėkmės savo aikštelėje jaučiasi nesmagiai: "Labai norėjome laimėti, tačiau viskas susiklostė ne taip, kaip tikėjomės. Pritrūkome energijos ir nesugebėjome sustabdyti varžovų."

Palangos ekipoje nesulaikomai žaidė 29 taškus pelnęs Vilmantas Dilys.

"Šeimininkai per anksti patikėjo pergale ir, iššvaistę solidų pranašumą, pergalę perleido mums", - džiūgavo "Naglio-Adakrio" treneris Gediminas Petrauskas.

Lėmė paskutinis kėlinys

"Nelengva kalbėti, kai tavo komanda pralaimi rungtynes, kurias turėtų laimėti, žaisdama namų arenoje. Negaliu teigti, kad priešininkai šiandien gynėsi idealiai, tačiau įmetėme vos 58 taškus. Per antras rungtynes iš eilės padarėme daug klaidų", - su devintuoju pralaimėjimu negalėjo susitaikyti Vilniaus "Perlo" treneris Robertas Štelmaheris.

Jo auklėtinius Vilniuje 72:58 įveikė Panevėžio komanda "Techasas", kuriai tai buvo septintoji pergalė. Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai tašką padėjo per paskutinį ketvirtį, jį laimėjo rezultatu 21:6. Priešpaskutinę vietą užimančios sostinės ekipos strategas teigė tikintis žaidėjais, tad jeigu jie toliau rungtyniaus išnaudodami visą potencialą, nereikės ieškoti naujokų.

"Šiauliai" - Klaipėdos "Neptūnas" 99:92 (20:16, 20:22, 23:20, 21:26; 15:8). E.Ruzgas 21 tšk. (3-5/6), R.Gumeniukas 20 (8 atk. kam.), M.Delašas 17, R.Broadusas 16 (8 atk. kam., 6 rez. perd.); V.Vasylius 19 (2-8/10), M.Mažeika 18 (6 kld.), M.Ruikis 16 (2-2/10), J.Žurna 12 (7 kld.).

Kėdainių "Nevėžis" - Palangos "Naglis-Adakris" 82:86 (23:24, 27:14, 19:21, 13:27). E.Kalve 18, E.Dimša 16 (7 atk. kam.), P.Beliavičius 15 (8 atk. kam.), R.Alijevas 13 (10 rez. perd.); V.Dilys 29 (2-10/14, 3-1/2, 1-6/9, 30 naud. bal.), C.Lowe'as 16 (6 rez. perd.), L.Mikalauskas 15 (10 atk. kam.), R.Danys 11.

Vilniaus "Perlas" - Panevėžio "Techasas" 58:72 (21:17, 10:24, 21:10, 6:21). A.Viskontas 15, L.Samėnas (3-2/8) ir S.Kulvietis - po 12; M.Valukonis 22, Š.Kulevičius 13 (2-5/5), T.Rinkevičius 11 (8 rez. perd.).

"Alytus" - "Kaunas" 79:91 (22:19, 19:30, 16:20, 22:22). M.Šilalė 21 (3-3/3, 10 atk. kam.), S.Kazevičius 17, P.Kleiza (3-0/4) ir A.Birgelis - po 14, S.Dumbliauskas 13 (12 atk. kam.); P.Čukinas 25 (2-11/15, 11 atk. kam., 31 naud. bal.), V.Jasikevičius 19 (3-5/8), G.Kurtinaitis 17 (3-5/9), Š.Vasiliauskas 14.