Skirtingai iškovotos favoritų pergalės

2009 09 30 0:00
Į pirmąją pergalę Baltijos lygoje atvedęs žalgirietis T.Watsonas (atakuoja), surinkęs 39 naudingumo balus, savo komandoje buvo geriausias.
Giedriaus Baranausko (ELTA) nuotrauka

Vakar prasidėjo Baltijos krepšinio lygos Elito diviziono čempionatas. Favoritai Vilniaus "Lietuvos rytas" ir Kauno "Žalgiris" žaidė Kėdainiuose ir Šiauliuose.

Titulą ginantys "Lietuvos ryto" krepšininkai per pirmas oficialias naujojo sezono rungtynes svečiuose 80:65 (12:13, 28:13, 15:16, 25:23) įveikė Kėdainių "Nevėžį".

Rezultatyviau susitikimą pradėję svečiai pabandė pabėgti 5:0, 10:2, tačiau per likusias pirmo kėlinio minutes kėdainiškiai sugebėjo sustabdyti varžovų puolimą ir laimėti ketvirtį 13:12. Antrajame sužaidus tris minutes rezultatas dar buvo lygus (15:15). Tačiau vilniečių treneriui Rimui Kurtinaičiui į aikštelę įleidus pagrindinius žaidėjus, šie spurtavo ir iki didžiosios pertraukos įgijo 14 taškų persvarą (40:26).

"Lietuvos rytą" į pirmą pergalę vedė po 15 taškų surinkę Dejanas Borovnjakas (9 atk. kam., 8 išprov. praž.) ir Artūras Jomantas, 13 pelnė šių metų Europos vicečempionas Bojanas Popovičius (8 išprov. praž.), 12 - Milko Bjelica, 11 - M.Gecevičius (3-1/5, 7 atk. kam.).

"Nevėžio" ekipoje labiausiai pasižymėjo Darius Gvezdauskas (16 tšk.), Paulius Beliavičius (14), Mantas Simonavičius ir Rokas Ūzas (po 8).

Gerokai sunkiau pergalę šventė praėjusį savaitgalį Baltijos čempionų taurę laimėję Gintaro Krapiko auklėtiniai. Šiaulių komanda įveikta tik po permainingos kovos - 88:80 (16:34, 30:13, 22:15, 19:18).

Šioms rungtynėms "Žalgirio" treneriai nusprendė neregistruoti vis dar visa jėga negalinčio žaisti Artūro Milaknio ir Mirzos Begičiaus, kuris Kaune dirba pagal individualią programą.

Pakiliai rungtyniaudama Antano Sireikos treniruojama "Šiaulių" komanda per pirmas dešimt minučių susikrovė padorų pranašumą - 34:16. Antrame kėlinyje žalgiriečiai prabudo ir, laimėję 3 minučių atkarpą 12:0, priartėjo iki 4 taškų (28:34), o įpusėjus susitikimui svečiai atsiliko tik tašku - 46:47.

Po didžiosios pertraukos "Žalgiris" po Dainiaus Šalengos tritaškio pirmą kartą išsiveržė į priekį (49:47) ir iki finalinės sirenos neleido "Šiaulių" komandai persverti rezultato.

Nugalėtojams 24 taškus pelnė ir 15 kamuolių atkovojo Travisas Watsonas, po 14 taškų prie pergalės pridėjo Martynas Pocius ir Marcusas Brownas. Iš šiauliečių geriausiai sekėsi Deividui Gailiui (16 tšk.), Mindaugui Kuzminskui (14) ir Arvydui Šikšniui.