Skirtingi favoritų keliai į sėkmę

2008 10 13 0:00
"Lietuvos ryto" krepšį atakuoja rezultatyviausias "Šiaulių" žaidėjas G.Vileita.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse savaitgalį turnyro favoritai "Žalgiris" ir "Lietuvos rytas" į savo sąskaitas įsirašė po laimėjimą, tačiau abiejų komandų kelias į pergalę buvo skirtingas.

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai rungtynėse su "Šiauliais" nuo pirmųjų rungtynių minučių ėmė krautis persvarą. Palaipsniui ji vis didėjo ir mačui įpusėjus, vilniečiai jau buvo atitrūkę 18 taškų.

Tačiau "Šiauliai" neketino taip lengvai pasiduoti ir iš karto po pertraukos kibo varžovams į atlapus. Per trečiąjį kėlinuką jie priartėjo iki 10 taškų, o lemiamame ketvirtyje pradėjo lemiamą šturmą. Galiausiai rezultatas tapo lygus, o likus žaisti kiek daugiau nei minutę, Gintautas Vileita taikliu tritaškiu persvėrė rezultatą. Tačiau sunkiu metu "Lietuvos rytą" į priekį truktelėjo sėkmingai tą vakarą žaidęs amerikietis Chuckas Eidsonas, o paskutinėmis mačo akimirkomis perėmęs kamuolį dvitaškį su bauda pelnė Mindaugas Lukauskis. Vilniaus komanda laimėjo 81:77.

Kur kas lengvesnę pergalę šeštadienį šventė kitas lygos favoritas Kauno "Žalgiris". Išretėjusia sudėtimi žaidę žalgiriečiai nesunkiai 92:71 parklupdė Panevėžio "Techasą" ir dėl to susilaukė savo publikos padėkos šūksnių. Šias rungtynes vėl praleido dėl neišmokamų atlyginimų streikuojantys kauniečių legionieriai - Lorenas Woodsas, Marcusas Brownas ir Willie Deane'as. Beje, rungtynių išvakarėse komandą aplankę Kauno valdžios atstovai pažadėjo, kad artimiausiu metu ekipos finansavimo klausimas turėtų pajudėti iš mirties taško.

"Alytaus" komanda savo aikštėje 98:86 pranoko Vilniaus "Sakalus" ir taip atsirevanšavo už nesėkmę Baltijos lygos varžybose prieš savaitę. Alytiškiai jau mačo pradžioje pabėgo į priekį 15 taškų persvara ir vėliau didesnių problemų neturėjo.

"Kaunas Triobet" ekipa stebėtinai lengvai, net 103:73 sutriuškino Klaipėdos "Neptūną". Pagrindine kauniečių pergalės priežastimi laikomi taiklūs tritaškiai metimai - šiose rungtynėse tikslą pasiekė net 12 iš 22 jų tolimų šūvių.

Kitose rungtynėse Kėdainių "Nevėžis" namuose 72:64 įveikė Kauno "Aisčių" pasipriešinimą.

"Nevėžis" - "Aisčiai" 72:64 (18:19, 19:16, 20:16, 15:13). B.Veikalas 19, G.Leonavičius 17, D.Šilinskis 11; D.Motiejūnas 23, T.Barštys 13, E.Dimša 10.

"Alytus" - "Sakalai" 98:86 (30:14, 23:18, 26:25, 19:29). A.Aleksandrovas 22, Ž.Urbonas 20, N.Varnelis 19; R.Matulis 14, V.Šarakauskas ir R.Ūzas po 10.

"Žalgiris" - "Techasas" 92:71 (27:18, 14:14, 24:17, 27:22). D.Šalenga 23, R.Varda ir J.Mačiulis po 17; Ch.Hillas 22, D.Boldsas 17, A.Adrianovas 10.

"Lietuvos rytas" - "Šiauliai" 81:77 (24:14, 20:12, 16:24, 21:27). Ch.Eidsonas 22, M.Lukauskis 17, M.Petravičius 12; G.Vileita 16, G.Kadžiulis 14, A.Šležas 13.

"Kaunas Triobet" - "Neptūnas" 103:73 (21:16, 27:19, 26:9, 29:29). V.Lipkevičius 17, V.Jasikevičius 16, A.Milaknis 14; V.Vasylius 24, D.Gailius 11, O.Kurauskas 10.

LKL lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai)