Skubiai į NBA grąžintas D.Motiejūnas žaidė 10 minučių, J.Valančiūnas surinko dvigubą dublį

2014 01 09 9:37
Reuters/Scanpix nuotrauka

Hiustono „Rockets“ (23-13) apsigalvojo. Nors prieš kelias dienas išsiuntė Donatą Motiejūną į antrinę NBA lygą, lietuvis net nespėjo užsivilkti Hidalgo „Rio Grande Valley Vipers“ ekipos marškinėlių, kai skubiai buvo sugrąžintas į „Rockets“.

Pergalingose rungtynėse namuose prieš buksuojančią Los Andželo „Lakers“ (14-22) ekipą – 113:99 – „Rockets“ treneris Kevinas McHale‘as išleido D.Motiejūną į aikštelę jau pirmajame kėlinyje ir iki pertraukos davė daug laiko pasireikšti – 9 minutes, tačiau aukštaūgio metimai skriejo pro šalį.

Per pirmus du kėlinius D.Motiejūnas pataikė tik vieną dvitaškį (iš dviejų) ir prametė visus tris tritaškius. Po didžiosios pertraukos, kai „Rockets“ pabėgo, lietuvis ilgai sėdėjo ant suolo ir vėl aikštelėje pasirodė tik likus pusantros minutes, kai nugalėtojas abejonės nekėlė.

K.McHale‘ui lietuvio paslaugų skubiai prireikė dėl „Rockets“ užpuolusių traumų. Prieš „Lakers“ negalėjo žaisti Chandleris Parsonsas, Omeras Ašikas ir Gregas Smithas.

Iš viso D.Motiejūnas žaidė beveik 10 minučių su puse, per kurias surinko 6 taškus (2/3 dvit., 0/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, bloką, bet kartą prasižengė.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 38, Dwightas Howardas 20 (13 atk. kam.), Terrence Jonesas 15 (13 atk. kam.), Jeremy Linas 13.

„Lakers“: Nickas Youngas 25, Pau Gasolis (12 atk. kam.) ir Jodie Meeksas – po 21, Wesley Johnsonas ir Jordanas Hillas – po 10.

„Rockets“ užima penktą vietą NBA Vakarų konferencijoje, o „Lakers“ yra tik trylikta.

Rungtynių reportažas:

Pergalę iškovojo ir ketvirtą vietą Rytuose išsauganti Toronto „Raptors“ (17-17) su Jonu Valančiūnu. Solidų dvigubą dublį surinkęs lietuvis buvo vienas pagrindinių pergalės namuose – 112:91 – prieš Detroito „Pistons“ (14-22) kalvių.

„Raptors“ nuo varžovų taip pat pabėgo po didžiosios pertraukos, o J.Valančiūnas per 26 žaidimo minutes pelnė pelnė 16 taškų (7/9 dvit., 2/2 baud.) ir atkovojo 11 kamuolių.

Vidurio puolėjas dar atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus, bet padarė 2 klaidas ir 5 kartus prasižengė.

„Raptors“: Kyle Lowry 21, DeMaras DeRozanas 19, Terence‘as Rossas 17, Jonas Valančiūnas 16 (11 atk. kam.), Amiras Johnsonas 10 (11 atk. kam.).

„Pistons“: Brandonas Jenningsas 22, Rodney Stuckey 14, Joshas Smithas ir Kentaviousas Caldwellas-Pope – po 13, Gregas Monroe 11 (11 atk. kam.).