Solidus "Žalgirio" startas

2010 10 22 0:00
A.Milaknis (su kamuoliu) braunasi per "Partizan" gynybą.
Petro Malūko nuotrauka

Kauno "Žalgirio" krepšininkai užtikrinta pergale pradėjo 2010-2011 metų ULEB Eurolygos krepšinio sezoną.

Vakar per pirmąsias A grupės rungtynes žalgiriečiai namie rezultatu 73:62 (19:17, 24:12, 19:16, 11:17) nugalėjo Serbijos čempionus Belgrado "Partizan". Šis klubas praėjusį sezoną žaidė Eurolygos finalo ketverto turnyre, tačiau per vasarą nemažai pasikeitė - naująjį sezoną elitiniame turnyre debiutuoja net 7 "Partizan" krepšininkai.

Atkakli kova aikštelėje Kaune virė tik per pirmą kėlinį. Antrame ėmė ryškėti kauniečių pranašumas. Po Artūro Milaknio ir Martyno Pociaus tritaškių 14 minutę skirtumas pasiekė 14 taškų ribą - 34:20. Tokia persvara šeimininkai pirmavo ir įpusėjus rungtynėms (43:29). Trečiame kėlinyje "Partizan" bandė griebtis šiaudo. Serbai buvo priartėję iki 10 taškų, tačiau "Žalgirio" spurtas 9:0 buvo lemiamas - kauniečiai nutolo 64:45 ir iniciatyvos iš rankų nepaleido. Tik prieš rungtynių pabaigą Lietuvos klubas atleido vadžias ir laimėjo 11 taškų skirtumu - 73:62.

Vakar A.Petrovičius leido parungtyniauti net 11 krepšininkų, 10 iš jų pelnė taškus. Rezultatyviausiai žaidė M.Pocius (17 tšk., 3-3/4), A.Milaknis (12 tšk.), DeJuanas Collinsas (9 tšk.), Tomas Delininkaitis ir Paulius Jankūnas (po 8 tšk.). "Žalgiriui" padėti kol kas negali amerikietis Marcusas Brownas. Jį kamuoja kelio uždegimas. Spėjama, kad M.Brownas galės rungtyniauti po 2-3 savaičių.

"Partizan" gretose geriausiai sekėsi Dušanui Kečmanui - jis surinko 13 taškų. Iš viso D.Kečmanas per savo karjerą Eurolygoje jau yra pelnęs 1000 taškų.

Eurolygos 2 turo rungtynes "Žalgiris" žais kitą ketvirtadienį Izraelyje su Tel Avivo "Maccabi" komanda.

Vakar sensacingą pergalę iškovojo Milano "Armani Jeans" (Italija) komanda, išvykoje 88:73 palaužusi Rusijos čempionus Maskvos CSKA. Nugalėtojams Jonas Mačiulis pelnė 11, pralaimėjusiems Ramūnas Šiškauskas - 6 taškus.