Sostinės dvylikamečiai iš Rygos parsivežė auksą

2013 12 23 14:08
Pirmąja vieta džiaugiasi dvylikamečiai „marčiulioniukai“. Kristinos Januševičienės nuotrauka

Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos dvylikamečių berniukų komanda Rygoje iškovojo Tarptautinio kalėdinio turnyro EYBL Challenge Cup U13 aukso medalius.

EYBL Challenge Cup U13 turnyre rungtyniavo 2001 metais gimusių berniukų Š.Marčiulionio KA I komanda, vadovaujama trenerio Edvino Justos. Iš viso Kalėdiniame turnyre varžėsi 8 ekipos iš Rusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Jos buvo suskirstytos į du pogrupius ir pradžioje varžėsi rato sistema bei išsiaiškino vietas pogrupiuose. Po to vyko finalinis etapas. Per tris dienas visos komandos sužaidė po penkerias rungtynes.

Pirmą turnyro dieną Š.Marčiulionio KA I komanda įveikė dvi latvių ekipas: „Ventspils Spars“ nugalėta 59:47, o „BS Riga“ – net 90:31. Dvi pergales A pogrupyje pirmąją turnyro dieną iškovojo ir Maskvos BS CSKA.

Antrą dieną Š.Marčiulionio KA I komanda po labai atkaklios kovos 54:50 nugalėjo BS CSKA atstovus ir A pogrupyje užėmė pirmąją vietą. Pusfinalyje mūsų krepšininkai susitiko su antrąją vietą B pogrupyje užėmusia „BS Riga/DSN“ ekipa ir nesunkiai įveikė ją rezultatu 67:36.

Finale vėl susitiko dvi stipriausios A pogrupio komandos: Š.Marčiulionio KA I komanda ir Maskvos BS CSKA. Ir antrą kartą stipresni buvo trenerio Edvino Justos auklėtiniai, laimėję finalą rezultatu 66:58.

Nugalėtojų komandoje naudingiausiai žaidė Gytis Pranskūnas, jis per 5 rungtynes vidutiniškai pelnydavo 21,6 taško, atkovodavo 15,6 kamuolio ir surinkdavo 27 naudingumo balus. Gytis tapo rezultatyviausiu turnyro krepšininku, išrinktas naudingiausiu varžybų žaidėju bei pateko į simbolinį žaidėjų penketą. Į jį pateko ir jo komandos draugas Titas Januševičius. Geriausio turnyro trenerio laurai atiteko E.Justai, o geriausiu komandos žaidėju išrinktas Augustas Marčiulionis.

„Turnyre dalyvavo vienos geriausių Baltijos šalių ir Rusijos dvylikamečių komandos, todėl galėjome kai ko pasimokyti iš jų, patobulinti savo žaidimą, – teigė vilniečių treneris Edvinas Justa. – Auklėtiniai labai stengėsi, gerai gynėsi, tik įmesti ne visiems sekėsi."