"Spartak" nepaliko jokių vilčių

2012 10 09 6:11
"Lietuvos ryto" trenerio A.Džikičiaus dar laukia daug neišspręstų galvosūkių./Erlendo Bartulio nuotrauka

Lietuvos vicečempionai Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai VTB Vieningosios lygos turnyre kol kas lieka be pergalių.

Pirmąsias A grupės rungtynes Kazachstane apmaudžiai pralaimėję "Astana" komandai (71:72), vilniečiai vakar Rusijoje neatsilaikė prieš Sankt Peterburgo "Spartak" klubą - 48:75 (15:22, 12:23, 15:11, 6:19).

Vakarykštėse rungtynėse "Lietuvos rytui" padėti negalėjo susirgęs vidurio puolėjas Predragas Samardžiskis. Vilniaus klubo treneris Aleksandras Džikičius poilsio suteikė ir Stepui Babrauskui, Janiui Blūmui bei Simonui Buterlevičiui. Sankt Peterburge strategas suteikė galimybę jaunimui. Jau startinėje sudėtyje rungtynes pradėjo 22 metų Eimantas Bendžius, 20-metis Dovydas Redikas, taip pat nedažnai aikštėje pasirodantis 25 metų Vilmantas Dilys.

Jiems sunkiai sekėsi galynėtis su pagrindine "Spartak" sudėtimi. Dvikovos pradžioje "Lietuvos rytas" pirmavo 5:0, bet šeimininkai netrukus pelnė 9 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą. Sankt Peterburgo komanda atitrūko antrame kėlinyje, kai po laimėtos atkarpos 13:0 pirmavo 30:17. 16 minutę skirtumas pasiekė 21 taško ribą - 41:20. Po dviejų kėlinių "Spartak" buvo priekyje 45:27. Pirmoje rungtynių dalyje vilniečiai nesulaikė varžovų amerikiečio Patricko Beverley, per du kėlinius pelniusio 14 taškų.

Po didžiosios pertraukos "Lietuvos rytas" pakilo į šturmą. 23 minutę Renaldui Seibučiui pavyko sumažinti skirtumą iki 10 taškų - 37:47. Bet tai buvo paskutinis Vilniaus komandos atodūsis. "Spartak" netrukus vėl šovė į priekį ir negrįžtamai nutolo. Sankt Peterburgo komanda Lietuvos vicečempionams neleido pelnyti nė pusšimčio taškų - 75:48. Be to, vilniečiai neįmetė nė vieno tritaškio.

Beje, rungtynės su "Lietuvos rytu" nesudomino Sankt Peterburgo sporto gerbėjų. 7,7 tūkst. vietų talpinančiuose "Jubilejny" sporto rūmuose rungtynes stebėjo tik 1 tūkst. žiūrovų.

Dvi nesėkmės Vieningojoje lygoje Vilniaus komandos gerbėjams nepridės optimizmo prieš Eurolygos sezono startą. Ketvirtadienį "Lietuvos rytas" pradeda elitinio turnyro sezoną rungtynėmis Maskvoje su CSKA klubu.

STATISTIKA

Sankt Peterburgo "Spartak" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 75:48 (22:15, 23:12, 11:15, 19:6).

L.Mavrokefalidis (7 atk. kam.) ir J.Carteris - po 19, P.Beverley 15 (5 atk. kam., 6 rez. perd.). A.Jakovenko, F.Dmitrijevas ir J.Strelniekas - po 5, Z.Wrightas 3, A.Kaščirovas ir N.Kurbanovas - po 2;

R.Seibutis 15, L.Radoševičius 8, M.Katelynas 7, D.Redikas ir E.Bendžius - po 4, A.Jomantas, N.Nedovičius ir V.Dilys - po 3, D.Ivanovas 1.

Techniniai rodikliai: dvitaškiai 17/33 (52 proc.) ir 13/31 (42), tritaškiai 10/25 (40) ir 0/8 (0), baudų metimai 11/14 (79) ir 22/35 (63). Kamuolys atkovotas 32 ir 27, rezultatyviai perduotas 17 ir 5, prarastas 9 ir 15, perimtas 9 ir 3 kartus.

Kiti rezultatai. A grupė: Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina) - Samaros "Krasnyje Krylja" (Rusija) 73:92, Kazanės "Uniks" (Rusija) - "Doneck" (Ukraina) 66:48.

B grupė: "Nižnyj Novgorod" (Rusija) - Nymburko CEZ (Čekija) 82:66.