"Spurs" kyla iš duobės

2008 05 27 0:00
"Spurs" ekipos lyderis E.Ginobilis (kairėje) nebuvo linkęs dalytis kamuoliu su trečios pergalės siekusiais varžovais.

Pirmą pergalę trečiosiose NBA Vakarų konferencijos finalo rungtynėse iškovojo čempiono titulą ginantis San Antonijaus "Spurs" klubas, sekmadienį namie 103:84 (21:24, 28:15, 20:18, 34:27) įveikęs Los Andželo "Lakers" krepšininkus.

Pirmosiose dvejose rungtynėse "Spurs" svečiuose nusileido po 4 metų pertraukos į konferencijos finalą iškopusiems "Lakers" krepšininkams. Tačiau šiose atkrintamosiose varžybose savo aikštėje dar nepralaimėję San Antonijaus krepšininkai sugebėjo išvengti trečio pralaimėjimo iš eilės. Sekmadienį per mačą pirmuoju smuiku griežė ir 30 taškų pelnė argentinietis Emanuelis Ginobilis. Traumų kamuojamas argentinietis per pirmas dvejas konferencijos finalo rungtynes pelnė tik 17 taškų, tačiau savo aikštėje buvo nesulaikomas.

Susitikimą energingiau pradėjo "Lakers" krepšininkai. Iškovodami pergalę būtų galėję padidinti persvarą prieš titulą ginančią "Spurs" ekipą iki 3 pergalių. Nė vienai komandai per visą NBA istoriją nėra pavykę nugalėti serijoje iki keturių pergalių, pralaimėjus pirmas trejas rungtynes. Kobe Bryantas nuo pirmų mačo minučių ryžtingai ėmėsi atakų lyderio vaidmens, po jo taiklių metimų pirmo ketvirčio viduryje svečiai pirmavo septyniais taškais (15:8). Tačiau tada prabilo E.Ginobilis, pataikydamas du tritaškius iš eilės. Argentiniečio vedama "Spurs" komanda į priekį išsiveržė antro ketvirčio viduryje ir, laimėjusi ketvirtį 28:15, susikrovė dviženklį pranašumą. Pirmą rungtynių dalį E.Ginobilis buvo nesustabdomas - iki didžiosios pertraukos pelnė 22 taškus, pataikydamas visus 5 tritaškius metimus.

Likus 8 minutėms iki rungtynių pabaigos šeimininkai turėjo 20 taškų persvarą ir, nepaisant K.Bryanto taiklių metimų serijos, svečiams nepavyko pakilti į lemiamą šturmą. Be E.Ginobilio, šeimininkų komandoje pasižymėjo 22 taškus pelnęs Timas Duncanas (21 atkovotas kamuolys) ir 20 taškų surinkęs Tony Parkeris.

"Lakers" komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo naudingiausias NBA sezono krepšininkas Kobe Bryantas (30 tšk.), 15 taškų pelnė ispanas Pau Gasolis.

Ketvirtas NBA lygos Vakarų konferencijos finalo serijos rungtynes komandos šiandien žais vėl San Antonijuje.