Staigmenos pateikti lietuviams nepavyko

2014 09 11 23:52
Reuters/Scanpix nuotrauka

Tragiškai krepšį atakavę Jono Kazlausko auklėtiniai Barselonoje vykusiame pasaulio čempionato pusfinalyje 68:96 (16:21, 19:22, 14:33, 19:20) neprilygo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) nacionalinei komandai.

Mike'o Krzyzewski treniruojama komanda Madride vyksiančiame finale susikaus su Serbijos ir Prancūzijos rinktinių laimėtoja, tuo metu Kazlausko kariauna – su pralaimėtoja. Mažasis finalas vyks šeštadienį, tuo metu kova dėl aukso medalių – sekmadienį.

Pirmoje mačo dalyje pavyzdingai kovoję lietuviai į duobę krito trečiajame kėlinyje – amerikiečiai ketvirtį pradėjo spurtu įspūdingu spurtu 18:2, atitrūko, pajuto savąjį žaidimą ir iniciatyvos iš savo rankų nebeišleido (61:37).

Šiose rungtynėse mūsiškiai iš toli pataikė vos du metimus iš aštuoniolikos (11 proc. taiklumas) ir 15 dvitaškių iš 38 (39 proc. taiklumas).

Visgi lietuvius gelbėjo agresyvus žaidimas, kurio dėka tautiečiai prie baudų metimų linijos stojo net 42 kartus bei nuo juos surinko beveik pusę savo taškų (32 iš 42, 76 proc. taiklumas).

Sėkmingai šiame mače reabilitavosi iki tol retai aikštėje pasirodęs Mindaugas Kuzminskas.

Nuo suolo pakilęs puolėjas aikštėje praleido 27 minutes, pelnė 15 taškų (6/8 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 3/6 baudų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Kieta ir emocinga kova pasižymėjusios rungtynės pareikalavo aukų abiejose stovyklose. Po krepšiu kovojęs ir nesėkmingai ant parketo nusileidęs Paulius Jankūnas susižeidė dar pirmojo kėlinio pabaigoje bei aikštę paliko tik padėdamas komandos medikų.

Po ilgosios pertraukos paaiškėjo, kad Lietuvos rinktinės kapitonas daugiau aikštėje nebepasirodys. Išsamesnė informacija apie Jankūno traumą turėtų būti išplatinta artimiausiu metu.

Tuo metu amerikiečiai trečiojo kėlinio pabaigoje neteko Rudy Gay. Atsikėlęs nuo parketo krepšininkas iš karto nuėjo į rūbinę bei prie atsarginių JAV žaidėjų suolelio prisijungė jau būdamas be rungtynių aprangos.

JAV: Kyrie Irvingas 18, Klay Thompsonas 16, Jamesas Hardenas 16, Stephenas Curry 13, Kennethas Fariedas 9.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 15 (9 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 15 (7 atk. kam.), Adas Juškevičius 12 (1/8 metimų „iš žaidimo“), Martynas Pocius 10, Darjušas Lavrinovičius 9.