Stambulo egzaminas neišlaikytas

2015 10 14 21:10
Vilniaus komandai, kurioje vienas lyderių buvo Antanas Kavaliauskas (centre), nepavyko Europos taurės tunryro starte nudžiuginti savo žiūrovų. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ treneriai pabrėžė, jog labai svarbu Europos taurės turnyrą savų žiūrovų akivaizdoje pradėti pergale. Tačiau jų norams nebuvo lemta išsipildyti.

Mūsų komandas jų pačių aikštelėse pamokė Stambulo klubai. „Lietuvos rytas“ 87:91 neatsilaikė prieš „Bešiktaš“ krepšininkus, o „Neptūnui“ 90:94 teko pripažinti „Galatasaray“ pranašumą.

„Lietuvos ryto“ treneris Marcelo Nicola dvikovai su „Bešiktaš“ pirmą kartą įregistravo 188 cm ūgio aštuoniolikmetį Aistį Pilauską, kuris pakeitė dėl traumos dar negalinį rungtyniauti kitą įžaidėją Žygimantą Janavičių. Tiesa, šių metų Europos jaunių čempionato bronzos medalininkas iš Š. Marčiulionio krepšinio akademijos trečiadienį aikštelėje taip ir nepasirodė, mat sostinės klubui jau nuo pat pirmųjų minučių teko vytis sprinterio greičiu tolstančius varžovus.

Per du kėlinius „Bešiktaš“ žaidėjai pelnė beveik pusšimtį taškų, nuo „Siemens“ arenos šeimininkų atitrūkdami net 19 taškų (49:30).

Visas jėgas sukaupę vilniečiai per likusius du kėlinius iš paskutiniųjų stengėsi naikinti deficitą. Lemiamo ketvirčio pradžioje atsirado prošvaisčių – mūsiškiai skirtumą sumažino iki 10 taškų (55:65), o kėliniui įpusėjus po Antano Kavaliausko metimo panaikintas ir dviženklis turkų pranašumas – 70:79. Likus žaisti 17 sekundžių vilniečiai nuo svečių atsiliko tik 3 taškais (85:88), tačiau dvikovos pabaiga vyko ne pagal šeimininkų norus.

„Lietuvos rytas“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (27:35) ir prasčiau atakavo iš toli: vilniečiai pataikė 8 tritaškius iš 25 (32 proc.), svečiai – 6 iš 14 (42 proc.).

Tuo metu uostamiestyje Dainiaus Adomaičio treniruojami „Neptūno“ krepšininkai energingai pradėjo rungtynes ir antro kėlinio viduryje turėjo 8 taškų persvarą (33:25). Bet dar iki ilgosios pertraukos „Galatasaray“ sugebėjo į priekį išsiveržti tašku (38:37), o po jos įgyti 9 taškų pranašumą (63:52). Šeimininkai stengėsi neleisti svečiams dar labiau pabėgti ir visą laiką mynė turkams ant kulnų, bet iki pergalės pritrūko. Labiausiai prieš „Neptūno“ nesėkmės prisidėjo „Galatasaray“ gynėjas Errickas McCollumas, pataikęs visus 13 baudų metimų, 5 tritaškius iš 7 ir iš viso pelnęs 32 taškus.

Antrame ture spalio 20 dieną vilniečiai Vengrijoje žais su Šolnoko „Olaj“ krepšininkais, o „Neptūnas“ 21 dieną svečiuose varžysis su Jeruzalės „Hapoel“.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Stambulo „Bešiktaš“ 87:91 (14:20, 16:29, 25:16, 32:26). „Lietuvos rytas“: G. Orelikas 16 tšk. (3–5/10), A. Kavaliauskas 14 (10 atk. kam.), M. Lukauskis 13 (3–2/2), N. Laprovittola 10 (3–1/6), A. Juškevičius ir K. Lavrinovičius po 8; „Bešiktaš“: M. Lampe 20 (2–8/10), K. Ozmizrakas 15 (3–3/3), C. Akyolas 13, D. Senli 7.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Stambulo „Galatasaray“ 90:94 (21:18, 16:20, 22:29, 31:27). „Neptūnas“: M. Mažeika (3–0/5) ir T. Baderis (3–4/5) po 17, D. Zavackas 15 (3–4/4), M. Girdžiūnas 11 (6 rez. perd.), D. Ewingas 9; „Galatasaray“: E. McCollumas 32 (3–5/7, 1–13/13), V. Micovas 18 (2–7/7), C. Greenas 16 (2–5/5), S. Lasme 11 (7 atk. kam.).