Startas nuteikė optimistiškai

2012 10 12 6:27
R.Seibutis (su kamuoliu) ryžosi lemiamai "Lietuvos ryto" atakai, bet jam nepasisekė./AFP/Scanpix nuotrauka

Eurolygos sezoną Lietuvos krepšinio klubai vakar pradėjo skirtingai, tačiau jų gerbėjai neturėjo nusivilti.

Pirmosiose C grupės rungtynėse Lietuvos čempionai Kauno "Žalgiris" namie nepaliko vilčių kroatų Zagrebo komandai "Cedevita" ir įveikė ją solidžiu 28 taškų skirtumu (90:62). D grupės kovas vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" pradėjo Maskvoje mesdamas iššūkį daugkartiniams Rusijos čempionams CSKA. Po atkaklios kovos vilniečiai pralaimėjo 73:75.

Viena kryptimi

"Cedevita" Kaune priešinosi tik pirmame kėlinyje, kai kauniečiai nuolat buvo priekyje 6-8 taškų skirtumu. Antrame ketvirtyje "Žalgiris" ėmė tolti, o jau 16 minutę po Marko Popovičiaus metimo pirmavo 17 taškų skirtumu - 44:27. Tokį pranašumą šeimininkai turėjo ir po dviejų kėlinių (55:38) bei neketino jo iššvaistyti.

Solidus pranašumas po pertraukos leido žalgiriečiams jaustis komfortabiliai. Zagrebo komanda atrodė palūžusi ir neįstengė rimčiau priešintis. Didžiausias - 28 taškų pranašumas užfiksuotas 29 minutę (79:51). Tokią persvarą šeimininkai išsaugojo iki finalinės sirenos (90:62).

Kauno komanda padarė net 19 klaidų, bet tai nesukliudė iškovoti įtikinamos pergalės.

Po savaitės, penktadienį, "Žalgiris" viešės Ispanijoje ir kausis su Vitorijos "Caja Laboral".

Per žingsnį

Po to, kai pirmadienį "Lietuvos rytas" Sankt Peterburge beviltiškai pralaimėjo "Spartak" komandai (48:75), niekas rimtai nevertino vilniečių galimybių pasipriešinti galingai CSKA komandai. "Lietuvos ryto" treneris Aleksandras Džikičius prieš rungtynes sakė, jog tai, kad jo auklėtiniai šiose rungtynėse laikomi autsaideriais ir nejaus jokio psichologinio spaudimo, gali išeiti į naudą. Ir buvo teisus.

Rungtynes Vilniaus ekipa pradėjo drąsiai ir pirmavo 6-7 taškais. Vėliau CSKA perėmė iniciatyvą ir įpusėjus dvikovai atitrūko 46:37. Bet po didžiosios pertraukos vėl užvirė lygi kova.

Iki sensacijos vilniečiams trūko nedaug. Likus žaisti 1 min. 18 sek., jie pirmavo 71:67. Bet prabėgus vos minutei, priekyje jau buvo CSKA - 74:71. Dar vienas šansas svečiams atsirado likus žaisti 4 sekundes, kai Nenadas Krstičius prametė abi baudas. Tuo metu maskviečiai pirmavo dviem taškais - 75:73. 19 taškų vakar "Lietuvos rytui" pelnęs Renaldas Seibutis ryžosi lemiamai atakai, bet jo tolimas metimas iš nepatogios padėties buvo labai netikslus.

Ateinantį ketvirtadienį "Lietuvos ryto" laukia mūšis namie su ispanų "Barcelona" klubu.