Stebuklas neįvyko

2009 12 11 0:00
Žalgirietis T.Watsonas (kairėje) ir Sienos ekipos puolėjas K.Lavrinovičius vakar savo komandose buvo naudingiausi.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kauno "Žalgiriui", Eurolygoje patyrusiam šeštą iš eilės pralaimėjimą, TOP 16 etapas tapo tarsi miražas.

Nebeturėję kur trauktis, "Žalgirio" krepšininkai savo padėtį Eurolygos A grupėje dar labiau sukomplikavo. Vakar Kauno sporto halėje Lietuvos vicečempionai 72:83 (17:24, 15:25, 29:17, 11:17) pralaimėjo Italijos čempionei Sienos "Montepaschi" ir su viena pergale toliau lieka autsaiderių gretose. Italijos ekipoje vienas rezultatyviausių buvo Kšyštofas Lavrinovičius, pelnęs 16 taškų.

Pagrindiniai mūsų komandos konkurentai kovoje dėl kelialapio į kitą etapą - Vilerbano "Asvel" (Prancūzija) ir Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) - turi po tris pergales.

Italijos komanda vakar nuo pirmųjų minučių pradėjo diktuoti sąlygas ir vedama Benjamino Eze, kuris pataikė visus 4 dvitaškius, pirmą kėlinį laimėjo 24:17. Antrojo pradžioje svečiai pasiekė ir dviženklį skirtumą - 28:17. Kauno ekipos žaidėjai sunkiai mažino persvarą, tačiau kėlinio pabaigoje "Montepaschi" sudavė dar vieną smūgį: K.Lavrinovičius pataikė tritaškį, du baudų metimus, o tiksint paskutinėms ketvirčio sekundėms Terrellas McIntyre'as beveik nuo aikštės vidurio taikliai švystelėjo kamuolį iš toli ir skirtumas tapo nepadorus 49:32.

"Žalgirio" krepšininkai suprato, kad tik komandiniais veiksmais gali šį deficitą panaikinti. Iš peties padirbėję per trečią kėlinį žalgiriečiai priartėjo iki 5 taškų (61:66). Ketvirto pradžioje šeimininkai atsiliko jau tik keturiais (62:66), tačiau tuomet svečiai kelių minučių atkarpą laimėjo 9:0 ir pabėgo nepavejamai.

"Žalgirio" komandoje rezultatyviausias buvo amerikietis Travisas Watsonas, jo sąskaitoje 17 taškų ir 17 atkovotų kamuolių.