Stebuklo nebuvo

2012 11 16 7:55
Puikiai rungtynes pradėjęs M.Katelynas (atakuoja) sostinės klube buvo vienas rezultatyviausių./Oresto Gurevičiaus nuotrauka

Dar po dviejų kėlinių tikėjome, kad Vilniaus "Lietuvos rytas" gali žiūrovams padovanoti antrą pergalę Eurolygoje, tačiau ketvirtadienį triumfavo patirtis ir meistriškumas - Maskvos CSKA.

Eurolygos vicečempionai CSKA krepšininkai po 20 minučių "Siemens" arenoje pirmavo tik tašku (33:32), tačiau antroje žaidimo dalyje, per kurią įsižaidė iš viso 19 taškų pelnęs Sonny Weemsas, Rusijos čempionai įrodė pranašumą ir vilniečius nugalėjo 71:62 (14:16, 19:16, 20:14, 18:16).

Per šešis mačus likęs su viena pergale "Lietuvos rytas" D grupėje dar neprarado galimybių kovoti dėl vietos TOP 16 varžybose, o penktą sykį laimėję maskviškiai sustiprino poziciją kovojant dėl kelialapio į kitą etapą.

Šia pergale Rusijos klubas bent kiek reabilitavosi už gėdingą nesėkmę praėjusiame ture savo aikštėje net 60:81 "Barcelonai". Po pergalės Vilniuje CSKA treneris Ettore Messina galės drąsiau bendrauti su Rusijos žiniasklaida.

Vakar sostinės klubui padėti negalėjo peršalęs Janis Blūmas. Vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas prieš rungtynes žadėjo, jog aikštelėje išvysime nematytų veidų. Tesėdamas pažadą jis pirmąkart per Eurolygos varžybas leido pasireikšti Simui Buterlevičiui (12 min., 0 taškų) ir Dovydui Redikui (18 min., 3 tšk.). Jaunimas nepaliko įspūdžio, tačiau pirmame kėlinyje gerų žodžių nusipelnė Mindaugas Katelynas ir Leonas Radoševičius. Pirmasis padėjo sustabdyti svečių spurtą (0:6), o po pastarojo šešių taškų iš eilės vilniečiai pirmavo 16:10. Šeimininkai atsilaikė du kėlinius. O trečiajame viskas pradėjo griūti. Padėtį bandė taisyti Steponas Babrauskas, dviem tritaškiais sumažino skirtumą iki 2 taškų (44:46), tačiau puikiai Lietuvos krepšinį pažįstantis buvęs Kauno "Žalgirio" amerikietis S.Weemsas pradėjo ardyti sostinės klubo pamatus, padėdamas savo ekipai iškovoti penktą pergalę.

"Lietuvos ryte" rezultatyviausiai žaidė L.Radoševičius (15 tšk.), M.Katelynas (13) ir Renaldas Seibutis (11).

Septinto turo rungtynes vilniečiai lapkričio 22 dieną Ispanijoje žais su grupės lydere "Barcelona", kuriai atstovauja Šarūnas Jasikevičius. Pirmo rato mačą Vilniuje Ispanijos čempionai laimėjo 67:49.

Pergalę vakar iškovojo ir Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities "Chimki" komanda. "Chimki" namie 71:70 (17:18, 22:11, 17:22, 15:19) nugalėjo Stambulo "Fenerbahce Ulker" krepšininkus. Pergalingą metimą su sirena pataikė Kelvinas Riversas. Tiesa, arbitrai dar susirinko aptarti, ar krepšininkas spėjo laiku paleisti kamuolį. Po ilgų diskusijų teisėjai įskaitė taškus.