Studentai mokysis iš vaikų

2009 10 28 0:00
Klaipėdos universiteto komandos žaidžiantį trenerį M.Mockų (dešinėje) papiktino auklėtinių žaidimas.

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate be pralaimėjimų kol kas žengia dviejų Kauno universitetų komandos.

Tris pergales iš tiek pat galimų yra iškovojęs Kauno technologijos universitetas (KTU), du laimėjimus savo sąskaitoje turi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai. LSKL čempionės titulą ginanti VDU ekipa pirmadienį išvykoje 90:77 nugalėjo Klaipėdos universitetą (KU). Visus klausimus šiose rungtynėse kauniečiai išsprendė jau per pirmą kėlinuką - laimėjo jį 24 taškų skirtumu (33:9).

Pasibaigus mačui KU komandos treneris Mindaugas Mockus neslėpė pykčio dėl savo auklėtinių žaidimo: "Gal reikės vaikinus nuvesti į vaikų ar veteranų varžybas? Pamatytų, kaip ten žaidėjai kaunasi dėl kiekvieno kamuolio, kokios ten verda aistros. Komandoje gal tik du trys krepšininkai sužaidė gerai, visi kiti buvo apvalūs nuliai."

KTU ekipa svečiuose net 27 taškų skirtumu - 94:67 - sutriuškino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) žaidėjus. Vilniečiams tai buvo pirma nesėkmė.

"Varžovai pasirodė geriau visais atžvilgiais. Namie nepataikėme per daug baudų", - pripažino VGTU treneris Gintaras Šerkšnas.

Kol kas nė vienos pergalės neturi Šarūno Sakalausko treniruojama Mykolo Romerio universiteto komanda. Ji Kaune 73:100 pralaimėjo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkams. Lemiamą pranašumą kauniečiai įgijo po pertraukos - trečią ir ketvirtą kėlinį laimėjo net 54:31. LKKA žaidėjai per šias rungtynes kamuolį prarado vos 6 kartus.

Vien pralaimėjimus renka ir Kauno Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU). Jis svečiuose 74:83 nusileido Vilniaus pedagoginiam universitetui (VPU). Per šį mačą vilniečiams teko verstis be "Lietuvos ryto" komandos narių Martyno Gecevičiaus, Artūro Jomanto ir Justo Sinicos. Visi jie rengiasi Eurolygos kovoms.

KU - VDU 77:90 (9:33, 15:14, 24:23, 29:20). E.Lengvinas 22, J.Kazakauskas 14, D.Vaitelis 13; A.Drungilas 18, Š.Zablockis ir A.Karbauskas po 16.

VPU - LŽŪU 83:74 (19:24, 30:16, 13:13, 21:21). V.Jatulevičius 22, L.Chmieliauskas 21, A.Račkauskas 12; A.Lubys ir Ž.Danielius po 16, A.Strelčiūnas 10.

LKKA - MRU 100:73 (25:17, 21:25, 31:16, 23:15). D.Gricius 20, V.Gudaitis 19, Š.Virgelis 13; R.Jukonis 12, E.Jezukevičius 11, A.Lukoševičius 10.

VGTU - KTU 67:94 (14:20, 12:18, 22:24, 19:32). M.Norkus 15, E.Žilinskas 13, M.Girnius 9; M.Stropus 24, E.Stanionis 18, E.Žukaitis 15.

Turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai)