Sudie, Europa

2013 12 11 21:06
Taip Serbijos klubas kvietė savo aistruolius į dvikovą su „Neptūnu“. bcneptunas.lt nuotrauka

Kazio Maksvyčio treniruojamas Klaipėdos „Neptūnas“ kitą savaitę sužais paskutines Europos vyrų krepšinio taurės turnyro rungtynes ir atsisveikins su Europa.

Viltį patekti į kitą etapą uostamiesčio krepšininkai galėjo išsaugoti trečiadienį svečiuose nugalėdami Kragujevaco „Radnički“ komandą.

Tačiau pavydėtinai taikliai per pirmus du kėlinius dvitaškius mėtę Serbijos krepšininkai nepaliko lietuviams jokių galimybių. „Radnički“ laimėjo 91:81 (31:21, 22:16, 19:17, 19:28) ir, iškovoję penktą pergalę, užsitikrino vietą kitame varžybų etape.

Šeimininkai pagrindinį darbą atliko per pirmus du kėlinius, laimėdami 53:36. Per pirmas 20 minučių dvitaškius serbai metė neįtikėtinu 82 proc. taiklumu (14/17). Lietuvos krepšinio lygos bronzos medalininkai klaipėdiečiai stengėsi varžovus pavyti atakuodami nuo trijų taškų linijos, tačiau tai buvo ne jų diena. Per du kėlinius klaipėdiečiai iš 13 bandymų pataikė tik sykį.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidęs Sava Lešičius pelnė 20 taškų. Lietuvos klube geriausiai sekėsi Edgarui Ulanovui (17 tšk.) ir Justui Sinicai (15).

Serbiją klaipėdiečiai žaidė be vieno lyderių Vytauto Šarakausko ir pėdos traumą patyrusio Arno Butkevičiaus. Dvikovos išvakarėse Klaipėdos klubas atsisveikino su amerikiečiu Davidu McClure'u. Šis nuo šiol atstovaus "Šiaulių" ekipai. Sutartis su "Neptūnu" nutraukta abiejų šalių sutarimu.

Per kitas H grupės rungtynes Sankt Peterburgo „Spartak“ 77:88 namie pralaimėjo Suomijos „Bisons“ ekipai, o lyderė Atėnų „Panionios“ (Graikija) 77:67 šventė pergalę prieš Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija). Paskutines turnyro rungtynes klaipėdiečiai gruodžio 18 dieną namie žais su „Spartak“.