Sunki pergalė Prancūzijoje

2009 10 30 0:00
M.Gecevičiaus (kairėje) vakar buvo rezultatyviausias.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Dvi pergalės iš tiek pat galimų. Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai tęsia sėkmingą pasirodymą vyrų krepšinio Eurolygoje.

Vakar Lietuvos čempionai Prancūzijoje rezultatu 69:62 (20:11, 21:18, 19:17, 9:16) nugalėjo Orleano "Entente" komandą ir B grupės turnyre į savo sąskaitą įsirašė antrą pergalę iš eilės. Prieš savaitę vilniečiai namie 77:70 buvo įveikę Stambulo "Efes Pilsen" komandą iš Turkijos.

Rungtynes Orleane "Lietuvos rytas" pradėjo taikliu Martyno Gecevičiaus tritaškiu. Aktyviai baudos aikštelėję žaidę "Entente" krepšininkai netrukus persvėrė rezultatą 9:8, bet tai buvo vienintelis kartas, kai šeimininkai pirmavo šiose rungtynėse. Netrukus Lietuvos ekipa surengė įspūdingą kelių minučių spurtą 18:2 ir po australo Aarono Bayneso dėjimo iš višaus nutolo 26:11. Po Artūro Jomanto dvitaškio skirtumas buvo pasiekęs 17 taškų ribą - 30:13.

"Entente" lengvai pasiduoti neketino ir ėmė artėti prie varžovų. Trečiojo kėlinio pradžioje komandas jau skyrė 8 taškai - 41:33. Tačiau M.Gecevičiaus ir Donato Zavacko tritaškiai leido "Lietuvos rytui" lengviau atsikvėpti, o po serbo Bojano Popovičiaus tolimo taiklaus šūvio atitrūkti saugia 15 taškų persvara - 54:39.

Nepaisant to, intrigą šiose rungtynėse atkūrė patys vilniečiai. Ketvirtame kėlinyje Rimo Kurtinaičio auklėtinių veiksmai puolime visiškai išsiderino. Per 9 minutes buvo pelnyti vos 4 taškai ir Prancūzijos komanda ėmė pavojingai artėti. Likus žaisti 10 sekundžių, komandas teskyrė 5 taškai, tačiau "Entente" legionierius Ryvonas Covile'as prametė abi baudas, o netrukus M.Gecevičiaus abu metimai nuo baudų linijos buvo tikslūs. "Lietuvos rytas" šventė sunkią pergalę rezultatu 69:62.

Rezultatyviausiai rungtyniavęs M.Gecevičius Orleane įmetė 16 taškų (4 iš 6 tritaškių). B.Popovičius ir Milko Bjelica surinko po 11, Dejanas Borovnjakas - 9 taškus.

Kitose B grupės rungtynėse vakar "Efes Pilsen" savo aikštėje 77:67 pranoko Belgrado "Partizan" klubą iš Serbijos.

Trečiojo turo rungtynes "Lietuvos rytas" vėl žais išvykoje. Trečiadienį Vilniaus klubas Graikijoje išmėgins jėgas su Pirėjo "Olympiacos" ekipa, kuriai atstovauja Linas Kleiza.