Sunkus kelias iki ketvirtfinalio

2015 03 04 21:14
„Lietuvos ryto“ aukštaūgis Antanas Kavaliauskas (su kamuoliu) trečiadienį iš vidutinio nuotolio atakavo 100 proc. taiklumu. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Po Europos taurės turnyro LAST 32 etapo prie Vilniaus „Lietuvos ryto“ prisijungęs vyriausiasis treneris argentinietis Marcelo Nicola nesugebėjo savo žiūrovų akivaizdoje su savo auklėtiniais pergalingai pradėti Europos taurės turnyro aštuntfinalio.

Du kartus Europos taurę iškovojęs „Lietuvos rytas“ trečiadienį pirmą aštuntfinalio dvikovą su Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) krepšininkais baigė lygiosiomis 81:81 (30:21, 19:19, 18:27, 14:14). Atsakomosios rungtynės kovo 11 dieną vyks Turkijoje.

Po pirmo kėlinio vilniečių rodikliai buvo nepriekaištingi: jie pataikė visus 7 dvitaškius, 3 tritaškius iš 6 ir 7 baudas iš 8. Po dviejų ketvirčių šeimininkai buvo prametę tik 1 dvitaškį iš 13.

„Lietuvos ryto“ puolimo mašina sustojo įpusėjus trečiam kėliniui. Per tą laiką svečiai, vedami vieno rezultatyviausių Europos taurės turnyro žaidėjų Bobby Dixono, sugebėjo rezultatą išlyginti (58:58), o netrukus ir išsiveržti į priekį (65:62).

Vilniečių treneris Marcelo Nicola metė naują ginklą – dėl peties traumos beveik mėnesį nerungtyniavusį aukštaūgį Kšištofą Lavrinovčių ir išsveikusį Adą Juškevičių. Pastarajam tądien nekrito iš toli (0/3), Kšištofas žaidimo negadino, o ypač svarbius taškus jis pelnė lemiamomis akimirkomis. Sostinės klubui atsiliekant 71:67, iniciatyvos ėmėsi Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas. Jų pastangomis šeimininkai atkarpą laimėjo 10:0 ir 37 minutę pirmavo 77:71. Tačiau persvaros vilniečiai neišlaikė, o paskutinė ataka, galėjusi išplėšti pergalę, buvo nerezultatyvi. Tad viskas spręsis Turkijoje – laimėjusi ekipa pateks tarp aštuonių pajėgiausiųjų, tęsiančių kovą dėl vienintelio kelialapio į Eurolygą.

Vilniaus komandoje rezultatyviausiai žaidė Martynas Gecevičius (19 tšk.), G. Orelikas (18 tšk. ir 8 atkovoti kamuoliai) bei visus 6 dvitaškius pataikęs A. Kavaliauskas (14 tšk.). „Pinar Karsiyaka“ ekipai 20 taškų pelnė B. Dixonas.

Sunkią pergalę per pirmas aštuntfinalio rungtynes iškovojo Rimo Kurtinaičio treniruojamas Maskvos srities klubas „Chimki“ (Rusija) svečiuose 86:84 (26:18, 27:16, 23:32, 10:18) įveikęs Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) ekipą. 22 taškus nugalėtojams pelnė Tyrese'as Rice'as, po 11 – Ruslanas Patejevas ir Petteris Koponenas, 10 – Sergejus Monia. Iš šeimininkų išsiskyrė Dmitrijus Kulaginas ir Artiomas Vichrovas (po 16 tšk.).

Kitame pirmajame aštuntfinalio susitikime Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) krepšininkai namie 74:71 (17:19, 20:14, 16:22, 21:16) įveikė Zgoželeco „PGE Turow“ ekipą.