Sunkus lyderių savaitgalis

2015 04 07 6:00
"Lietuvos ryto" treneris Marcelo Nicola buvo nepatenkintas auklėtinių kova dėl atšokusių kamuolių. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) favoritams praėjusiame pirmenybių ture teko nelengvi išbandymai.

Turnyro lydere tapusi Vilniaus "Lietuvos ryto" komanda Pasvalyje 87:81 nugalėjo Pasvalio "Pieno žvaigždžių" krepšininkus. Du kėlinius aikštėje vyravo lygi kova, o vilniečiams atitrūkti pavyko tik po pertraukos. Ketvirtame ketvirtyje svečiai vienu metu nutolo 15 taškų skirtumu (74:59). Bet likus žaisti 3 minutes, "Pieno žvaigždės" sumažino atsilikimą iki 6 taškų (70:76). Vis tik "Lietuvos rytas" išsaugojo pranašumą ir laimėjo rungtynes.

Įdomu, kad šiose rungtynėse po krepšiais dominavo "Pieno žvaigždžių" komanda. Pasvaliečiai atkovojo net 17 kamuolių daugiau už varžovus (47 ir 30), o po varžovų krepšiu kamuolį sugriebė 16 kartų.

Šiuo faktu buvo nepatenkintas "Lietuvos ryto" treneris Marcelo Nicola: "Rungtynes pradėjome nesusikaupę, todėl turėjome problemų. Per pirmus du kėlinius varžovams leidome po mūsų krepšiu atkovoti net 13 kamuolių. Kai tu neatsikovoji kamuolio, negali pradėti greitos atakos. Situacija pagerėjo tik antroje rungtynių dalyje."

Trečioje vietoje žengiantis Klaipėdos "Neptūnas" turėjo vargo Kėdainiuose, kur po sunkios kovos 88:85 palaužė "Nevėžio" komandą.

Kėdainiškiai rungtynių pabaigoje savo atakai turėjo beveik 3 sekundes ir galimybę išsigelbėti. Tačiau užtruko varydami kamuolį, o amerikiečio Rodericko Camphoro metimas per pusę aikštės buvo netaiklus. Šeimininkai negalėjo sustabdyto varžovų tolimų atakų - "Neptūnas" šiose rungtynėse pataikė 18 tritaškių iš 28 (64 proc.).

Per ankstesnes trejas abiejų komandų akistatas "Neptūnas" triuškindavo "Nevėžį" vidutiniu 40 taškų skirtumu, o šį kartą klaipėdiečiams teko sunkus išbandymas.

"Mane kiek neramina dabartinis komandos žaidimas. Tikiuosi, kad prasidėjus atkrintamosioms varžyboms vėl būsime tokios sportinės formos, kaip pirmoje sezono dalyje", - sakė "Neptūno" treneris Kazys Maksvytis.

Jau 21 pralaimėjimą iš eilės LKL čempionate patyrė "Prienų" komanda. Šį kartą prieniškiai namie neatsilaikė prieš "Šiaulius" - 50:87.

Paskutinį kartą pergale "Prienai" mėgavosi praėjusių metų lapkričio pabaigoje, kai išvykoje nugalėjo "Mažeikius".

Pasvalio "Pieno žvaigždės" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 81:87 (26:24, 12:17, 21:29, 22:17). G. Sirutavičius 26, M. A. Dixonas 17, L. Kisielius 13; A. Kavaliauskas 15, M. Lukauskas ir A. Juškevičius - po 12.

Kėdainių "Nevėžis" - Klaipėdos "Neptūnas" 85:88 (21:27, 29:26, 15:23, 20:12). Th. Davisas 15, R. Camphoras 14, M. Monroe 11; M. Girdžiūnas 23, M. Mažeika ir D. Gailius - po 13.

"Prienai" - "Šiauliai" 50:87 (14:25, 12:15, 12:22, 12:26). M. Linkevičius 17, D. Milka 16, D. Šeškus 5; R. Olanderis 16, R. Giedraitis 15, G. Leonavičius 12.