Suomiai ne iš kelmo spirti

2013 08 21 21:02
L.Kleiza (su kamuoliu) prie pergalės prieš suomius prisidėjo 17 taškų. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Iki šiol rimčiausio varžovo – Makedonijos krepšininkų – per draugiškas rungtynes sulaukusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė trečiadienį Vilniuje prasidėjusiame keturių komandų turnyre netikėtai turėjo dar labiau paprakaituoti kovodama su suomiais.

Trečiadienį po sunkiausios lietuviams kovos „Siemens“ arenoje pergalę 78:76 (19:24, 20:18, 25:11, 14:23) šventė Jono Kazlausko treniruojama Lietuvos komanda. Negana to, Suomijos atstovai rungtynes galėjo baigti aukštai iškeltomis galvomis, jei paskutinėmis sekundėmis paskutinis jų metimas nuo trijų taškų linijos būtų buvęs taiklus.

Pirmus du kėlinius savo sąlygas diktavo taikliai iš toli atakavę Suomijos krepšininkai. Vien per pirmą ketvirtį jie pataikė 6 tritaškius iš 7 ir kėlinį laimėjo 24:19. Savo žiūrovams vilties mūsiškiai suteikė po trečio kėlinio, kurį laimėjo 25:11 ir atitrūko 64:53. Tačiau svečiai rankų neketino nuleisti, o meškos paslaugą darė nesportines pražangas gavę rezultatyviausias rungtynių žaidėjas Linas Kleiza ir jaunasis Jonas Valančiūnas. Baigiantis susitikimui vėl atsirado intriga, kuri vos nesibaigė pirmuoju Lietuvos rinktinės pralaimėjimu.

Trenerio sprendimu, vakar rungtynėms nebuvo registruoti Darjušas Lavrinovičius, Vytenis Čižauskas ir Martynas Pocius. Daugiausia taškų mūsų komandai pelnė L.Kleiza (17), Mindaugas Kuzminskas ir J.Valančiūnas (po 12), Adas Juškevičius (8) ir Renaldas Seibutis (7). Rugsėjį Slovėnijoje vyksiančioms Europos pirmenybėms besirengiantiems lietuviams tai buvo šeštoji iš eilės pergalė per kontrolinių rungtynių ciklą.

Šiandien 19.15 val. lietuviai turnyre sostinėje susitiks su Rusijos komanda. Pirmą turnyro dieną Vilniuje, trečiadienį, Vasilijaus Karasiovo treniruojami praėjusio Europos čempionato ir Londono olimpinių žaidynių bronzos medalininkai rusai po atkaklios kovos 72:74 (29:19, 12:11, 8:21, 23:23) turėjo pripažinti čekų pranašumą. Čekijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Tomas Satoransky (15 tšk.), Lubošas Bartonas (12) ir Janas Vesely (10). Pirmus du kėlinius dviženkliu skirtumu pirmavusiai Rusijos komandai daugiausia taškų pelnė Vitalijus Fridzonas (19) ir Aleksejus Švedas (17).

Prieš šiandienos mūsiškių rungtynes su rusais pirmieji jėgas išbandys čekai ir suomiai.