Suomiai rusams įteikė bilietą namo

2013 09 08 19:28

Rusijos vyrų krepšinio rinktinė savo kišenėje jau praktiškai turėjo pirmąją pergalę Europos čempionate. Tačiau neapgalvota Aleksejaus Švedo pražanga ir suomių užsispyrimas greitai viską pakeitė.

Vasilijaus Karasiovo auklėtiniai D grupės varžybose po dviejų pratęsimų 83:86 (18:16, 12:15, 16:10, 21:26, 8:8, 8:11) nusileido Suomijos rinktinei ir prarado galimybes žengti toliau.

Prasidėjus paskutinei ketvirto kėlinio minutei rusai pirmavo 62:57 ir atrodė, kad pergalės iš rankų nebepaleis.

Dar likus žaisti 13 sekundžių jų buvo gana saugi – dvi baudas pataikęs Vitalijus Fridzonas padidino rezultatą iki 65:61.

Visgi netrukus Petteri Koponenas dvitaškiu skirtumą sušvelnino, o Antonas Ponkrašovas pataikė tik vieną baudą. Koponenas po to realizavo abi baudas, o Sergejaus Monios ranka sudrebėjo – 67:65, likus žaisti 8 sekundes.

Suomiai nebeturėjo minutės pertraukėlių ir skubėjo į kitą aikštės, kai Švedas neapgalvotai prasižengė prieš aikštės viduryje buvusį Hanno Mottolą. Rytoj 37-ąjį gimtadienį švęsiantis veteranas ramiai sumetė baudas ir išplėšė pratęsimą.

Pirmajame pratęsime suomiai per paskutinę minutę vėl panaikino 4 taškų deficitą ir po Geraldo Lee dvitaškio likus žaisti 15 sekundžių išplėšė antrą pratęsimą.

Jame jau iniciatyvą turėjo suomiai. Lee dėjimas ir baudos metimas paskutinę pratęsimo sekundę padidino persvarą iki 85:82, o rusai netaikliai metė baudas. Paskutinę pratęsimo sekundę Monia prametė tolimą metimą ir suomiai triumfavo.

Suomijos rinktinė: Shawnas Huffas 20, Sasu Salinas (10 atk. kam.), Hanno Mottola ir Tuukka Kotti (10 atk. kam.) po 12, Petteri Koponenas 11 (11 rez. perd.).

Rusijos rinktinė: Aleksejus Švedas 25, Vitalijus Fridzonas 16 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Semionas Antonovas 10.

Rusai šiame čempionate pralaimėjo visas ketverias rungtynes ir savo pasirodymą pabaigs rytojaus maču su turkais.

Tuo tarpu suomiai su trimis pergalėmis – praktiškai tikri dėl vietos kitame etape.