Sutramdę jaudulį apmėtė tritaškiais

2012 11 08 8:22
"Prienų" krepšininkams sunkiai sekėsi sutramdyti galingus "Hapoel" užsieniečius./Erlendo Bartulio nuotrauka

Lietuvos čempionato bronzos medalininkai "Prienų" krepšininkai pergale pradėjo Europos taurės turnyrą.

Trečiadienį Kauno sporto halėje prieniškiai 85:72 (16:16, 19:17, 26:21, 24:18) nugalėjo Jeruzalės "Hapoel" (Izraelis) komandą. Iškovoję svarbią pergalę prieniškiai šio sezono laimėjimų seriją pratęsė iki trylikos.

Pirmus du kėlinius vykusi permaininga kova baigėsi trapia šeimininkų persvara 35:33. Iš vidutinio nuotolio sunkiai rinkę taškus "Prienų" krepšininkai stengėsi atakuoti iš toli, tačiau iš 14 bandymų taiklūs buvo tik 4. "Vyrai jaudinosi, bet pamažu nurimo. Tačiau reikia kaišyti spragas gynyboje - negalima taip laisvai leisti mesti varžovams. Ir patys neturime teisės nepataikyti iš po krepšio", - priekaištų po 20 minučių žaidimo auklėtiniams nešykštėjo "Prienų" vyriausiojo trenerio asistentas Mindaugas Arlauskas.

Trečiame kėlinyje pradėjo ryškėti lietuvių pranašumas (61:54), o per lemiamą ketvirtį Izraelio ekipai lemiamą smūgį sudavė "Prienų" toliašaudė artilerija.

"Daug priklausys nuo sėkmės - kaip mums kris tritaškiai. Mūsų snaiperiai neturėtų nusileisti varžovams", - prieš rungtynes LŽ sakė "Prienų" strategas Virginijus Šeškus. Trečiadienį sėkmė aplankė šeimininkus. Artūro Milaknio ir Gedimino Oreliko taiklūs metimai iš toli paskutinio kėlinio pradžioje nokautavo "Hapoel" - 71:56. Po tokio smūgio žydai neatsigavo. Iš viso šeimininkai pataikė 9 tritaškius iš 25, svečiai - 3 iš 11.

Lietuvos komandą į pergalę vedė po 4 tritaškius iš 7 pataikę G.Orelikas (26 taškai) ir A.Milaknis (14), 12 taškų surinko ir 10 kamuolių atkovojo Arminas Urbutis. Jeruzalės komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo 13 taškų pelnęs Jacobas Pullenas.

Kitą trečiadienį A grupės antro turo rungtynes prieniškiai žais svečiuose su Kijevo "Budivelnik" (Ukraina), kurioje rungtyniauja Dainius Šalenga ir Michailas Anisimovas. Ukrainiečiai Europos taurės varžybas pradėjo vakar svečiuose 78:91 (15:19, 19:29, 19:26, 25:17) pralaimėdami Nymburko ČEZ (Čekija) ekipai. Abu krepšininkai iš Lietuvos pelnė po 8 taškus.

Antrame pagal pajėgumą Senajame žemyne krepšinio klubų turnyre - Europos taurėje - aštuoniose grupėse varžosi 32 komandos. Į LAST 16 etapą po reguliariojo sezono pateks dvi geriausios kiekvienos grupės komandos. Turnyro nugalėtojas ir kelialapio į ULEB Eurolygą savininkas paaiškės 2013 metų balandžio 13 dieną.